Ісаак Ньютон цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Ісаак Ньютон цікаві факти з життя (біографії) англійського вченого Ви дізнаєтесь в цій статті.

Ісаак Ньютон (1643-1727) – англійський учений, який заклав основи сучасного природознавства, творець класичної фізики та один із засновників числення нескінченно малих.

Ісаак Ньютон цікаві факти

Ісаак Ньютон, син дрібного, але заможного фермера. Батько його не дожив до народження сина. Хлопчик народився хворобливим, тиждень його життя висіло на волоску. Він вижив, був похрещений (1 січня) і названий Ісааком на честь покійного батька.

У 1655 році Ньютона віддали вчитися в розташовану неподалік школу в Грентемі. Ще в шкільні роки Ньютон та його друзі затіяли змагання зі стрибків у довжину. Помітивши, що стрибати краще за вітром, ніж проти нього, Ісаак стрибнув далі від усіх суперників. Пізніше він зайнявся дослідами: записав, на скільки футів вдається стрибнути за вітром, на скільки — проти нього і як далеко він може стрибнути у безвітряний день. Так він отримав уявлення про силу вітру, виражену в футах.

Особливу заздрість однокласників викликали іграшки, які робив Ньютон. Він побудував мініатюрний вітряний млин, що викликав захоплення не тільки у дітей, але і у дорослих. У чотирнадцять років він змайстрував водяний годинник і своєрідний самокат. Годинники були настільки точні, що ними користувалося все сімейство Кларк.

Ісаак Ньютон, як відомо, був членом Палати лордів. Засідання він відвідував регулярно. Однак протягом багатьох років Ньютон не сказав ні слова на засіданнях. Одного разу він все-таки попросив надати йому слово, всі присутн завмерли від очікування, але промова його була така: «Панове, я прошу закрити вікно, інакше я можу застудитися!».

В останні роки свого життя Ісаак Ньютон серйозно взявся за богослов’я та під великим секретом писав власну книгу, про яку висловлювався як про найвеличнішу і найважливішу свою працю. Він вважав, що ця праця повинна рішучим чином змінити життя людей, але з вини улюбленої собаки Ньютона, яка перекинула лампу, сталася пожежа. У результаті, крім самого будинку і всього майна Ньютона, згорів великий рукопис.

Хоча багатобарвний спектр веселки безперервний, за традицією в ньому виділяють сім кольорів. Вважається, що першим вибрав число сім Ісаак Ньютон. Причому спочатку, він розрізняв тільки п’ять кольорів – червоний, жовтий, зелений, блакитний і фіолетовий, про що і написав у своїй ” Оптиці ”. Але згодом, прагнучи створити відповідність між числом кольорів спектру і числом основних тонів музичної гами, він додав ще два кольори.

Ньютон сформулював основні закони класичної механіки, відкрив закон всесвітнього тяжіння, дисперсію світла, розвив корпускулярну теорію світла, розробив диференціальне та інтегральне числення. Ньютон встановив закон опору й основний закон внутрішнього тертя в рідинах і газах, дав формулу для швидкості поширення звукових хвиль.

1725 року здоров’я Ньютона почало помітно погіршуватися, він переселився в Кенсінгтон неподалік від Лондона, де помер уночі, у сні, 31 березня 1727 року. Указом короля Ньютона поховали у Вестмінстерському абатстві.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про життя Ісаака Ньютона, видатного англійського фізика.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Толя

    Мені сподобалось читати ці факти

    Відповіcти
  2. Крутой чел

    Крутие факты

    Відповіcти