Кабачок – це однорічна трав’яниста рослина з сімейства гарбузових і однойменну назву плодів. Батьківщиною кабачків є Америка. Овоч кабачок за формою нагадує огірок, але набагато більшими – окремі плоди досягають ваги в кілька кілограм. Кабачки покриті гладкою і щільною шкіркою залежно від сорту білого, жовтого або зеленого кольору. Під шкіркою знаходиться біла м’ясиста м’якоть, в середині якої знаходиться велика кількість насіння. Чим більш зрілий кабачок, тим більше і жорсткіше насіння, з цієї причини в їжу використовуються зовсім молоді ще незрілі плоди.
Кабачки хімічний склад
У таблиці наведені усереднені значення ( поживні речовини , вітаміни , мікроелементи) з розрахунку на 100 грамів продукту .
Харчова цінність кабачків
Кабачок калорійність 22.4 кКал
Вуглеводи 4.6 гр
Жири 0.3 гр
Білки 0.6 гр
Вода 93.0 гр
Моно – і дисахариди 4.6 гр
Харчові волокна 1.0 гр
Органічні кислоти 0.1 гр
Зола 0.4 гр
Кабачки вітаміни
Вітамін А 0.03 мг
Вітамін B1 0.03 мг
Вітамін В2 0.03 мг
Вітамін В3 0.1 мг
Вітамін В6 0.1 мг
Вітамін В9 14.0 мкг
Вітамін C 15.0 мг
Вітамін Н 0.4 мг
Вітамін PP 0.6 мг
Кабачки Макроелементи / Мікроелементи
Залізо 0.4 мг
Калій 238.0 мг
Кальцій 15.0 мг
Магній 9.0 мг
Натрій 2.0 мг
Фосфор 12.0 мг
Кабачки є низькокалорійним продуктом – 22.4 кКал на 100 гр продукту .
Кабачки корисні властивості для організму людини
Кабачки активують роботу травного тракту, покращують функції шлунка і кишечника ( моторну і секреторну), позитивно впливають на оновлення крові, перешкоджають розвитку атеросклерозу. Кабачки рекомендують при гіпертонії і захворюваннях нирок і печінки.
Кабачки сприяють поліпшенню роботи шлунково -кишкового тракту, корисні при запорах і ожирінні. Вони – частий гість у раціоні харчування хворих, що йдуть на поправку, корисні при захворюваннях шлунка та дванадцятипалої кишки. Кабачки одними з перших овочів додають в харчування маленьких дітей.
Багатий вітамінний і мінеральний склад, а також легка засвоюваність і низька калорійність роблять кабачки одним з найпопулярніших овочів у дієтах.
Кабачки корисні для профілактики і лікування таких захворювань серцево -судинної системи як атеросклероз, гіпертонія і недокрів’я . Вони мають сильну сечогінну дію і сприяють виведенню з організму токсичних речовин, включаючи радіонукліди та холестерин.
Крім того до складу кабачків входять речовини, що є сильними природними антиоксидантами, завдяки чому регулярне вживання кабачків знижує ризик появи і розвитку онкозахворювань, захищає шкіру і волосся від передчасного старіння і продовжує молодість .
Кабачки – це ще і сечогінний засіб при різних набряках. Сік з кабачка добре заспокоює нервову систему. Відвар з квіток лікує шкірні захворювання. Дуже корисні кабачки для літніх людей.
Кабачки – протипоказання і шкода
Кабачки є одним з небагатьох продуктів у якого практично немає протипоказань до застосування. Тим менш з обережністю до його до вживання слід поставитися людям, які мають проблеми пов’язані з порушеним виводом з організму калію, а також виразках шлунка і гастриті з підвищеною кислотністю.