Каміни для обігріву будинку

Поради

Сьогодні каміни в інтер’єрі будинку є повноцінним предметом обстановки. Різноманітність дизайнерських рішень дозволяє вписати їх в будь-який стиль.

Каміни для обігріву будинку

При використанні каміна опалення житла відбувається завдяки тепловій енергії палаючих дров або вугілля. Такий камін є найбільш популярним серед любителів посидіти біля вогнища, помилуватися на вогняні іскорки і пофантазувати.

Встановлювати каміни можна в будь-якому приміщенні або частині будинку. Єдиною умовою є відсутність протягів.

Зараз виготовляють різні моделі камінів, тому для ефективного вибору краще дізнатися, які каміни можна встановити дома і які з них найкращі.

Камін з системою повітряного опалення

У конструкцію стін або перекриття встановлюються металеві труби з алюмінію або нержавіючої сталі для проходження по ним прогрітого повітря. Повітря надходить в них і просувається:

  • природним способом під впливом гравітації – при розташуванні кімнат на відстані менше трьох метрів від місця розташування димоходу;
  • примусовим способом за допомогою електричного насоса – при розташуванні кімнат на відстані більше трьох метрів.

По цим трубам гарячі повітряні маси потрапляють в сусідні і вищерозташовані кімнати і обігрівають їх.

Звісно самому вибирати камін досить важко, адже потрібно враховувати багато умов (площа будинку, додаткові джерела тепла, погодні умови). Тому щоб зробити правильний вибір, радимо перед покупкою уточнити у фахівця всі важливі питання.

Камін з системою водяного опалення

До камінної печі через розводку труб приєднуються опалювальні радіатори. Топка, в цьому випадку, відрізняється своєрідною конструкцією. Вона має два шари, а вода циркулює між ними. Прогріваючись, теплоносій пересувається по трубопроводах, проходячи через усі кімнати. Дана система комплектується, як правило, термостатами і електронасосом. Регулювати роботу можна як вручну, так і автоматично.

У верхній частині каміна часто ставлять змійовик, який забезпечує подачу гарячої води для побутових потреб.

Відкриті та закриті топки

Звісно, зараз є каміни з закритою топкою та відкритою.

Камін з відкритою топкою використовують як тимчасове джерело обігріву. Поки горять дрова – в приміщенні тепло, а як тільки поліна перетворюються на попіл – навколишнє повітря починає остигати. Подібні системи мають низький ККД. Майже 80% складають теплові втрати.
Відкрита топка вимагає майже в два рази більше паливних ресурсів, а приміщення повинно бути забезпечено хорошою вентиляцією.

Камін із закритою топкою здатний більш ефективно обігріти кімнату, і навіть весь будинок. Його ККД досягає 75%. Топки виготовляють з теплоаккумулюючих жаростійких матеріалів, що не піддаються дії іржі.

Переваги і недоліки камінів

Як і будь-яка інша опалювальна система, каміни, призначені для обігріву будівель, мають свої плюси і мінуси.

Переваги камінів

  • твердопаливні та газові каміни не вимагають великого споживання електроенергії. Вона потрібна тільки для роботи насосів.
  • досить швидкий прогрів навколишнього простору;
  • можливість компактного розміщення;
  • індивідуальність дизайнерського рішення;
  • гідна якість сучасних моделей топок;
  • ймовірність приготування їжі;
  • можливість регулювання полум’я, що сприятливо позначається на тепловому режимі;
  • економію паливних ресурсів для топок закритого типу.

Недоліки камінів

  • необхідність контролю процесу горіння в ручному режимі. Після згорання дров, вугілля або іншого твердого палива система починає поступово остигати.
  • необхідно постійно чистити золу;
  • потрібно періодично чистити димохід, колосники та інші пристосування;
  • виділити місце для зберігання дров, вугілля, або ж для монтажу газгольдера.

Не варто боятися встановлювати каміни в будинках, тим паче при нинішніх цінах на газове опалення. Головне, зробити це грамотно, із залученням фахівців. В цьому випадку безпека, тепло і затишок будуть забезпечені!

Оцініть статтю
Додати коментар