Карл Бер, російський природознавець і засновник ембріології, зробив значний внесок в біологію.
Карл Максимович Бер (1792-1876) був видатним дослідником природи, засновником ембріології, одним із засновників Російського географічного товариства. Справжнє ім’я – Карл Ернст
Карл Бер відкриття та внесок в біологію
Карл Бер був першим, хто виявив у людини яйцеклітину. Під час вивчення особливостей розвитку зародків, які належать до різних видів багатоклітинних тварин, вчений виявив деякі подібності, присутні на ранніх стадіях розвитку. З плином часу вони зникають. Карл Бер дійшов висновку, що спочатку у ембріона формуються риси, властиві типу, потім класу, загону, роду і виду майбутнього організма. Крім цього він виділив етапи розвитку зародка у багатоклітинних тварин. Вчений описав особливості і терміни зростання, формування нервової трубки і хребетного стовпа. Карл Максимович вивчав особливості будови всіх життєво важливих органів.
Карл Бер увійшов в історію як основоположник цілої науки – ембріології.
Він був одним з перших, хто припустив, що расові відмінності людини були сформовані під впливом особливостей умов навколишнього середовища. Для цього Бер вперше використав метод краніологіі, вивчення особливостей будови черепа. В цілому, вчений був прихильником видової єдності людини, тому критикував всі спроби і ідеї довести перевагу однієї раси над іншою. Тому його часто критикували колеги.
Не можна не відзначити внесок Карла Бера в науку як географа. Він є автором закону Бера, який говорить: річки, що течуть по меридіану, характеризуються більш крутим західним берегом через те, що його постійно підмиває течія. Також дослідник природи є засновником Російського географічного товариства. У його честь назвали мис на Новій Землі, цілий ряд пагорбів в Прикаспійській низовині й острів в Таймирській затоці.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, що зробив Карл Бер в області біології.