Кого называют альтруїстом?
Людей, постійно готових до милосердним вчинків, дбайливих, уважних, чуйних і безкорисливих називають альтруїстами.
Слово «альтруїзм» походить від латинського слова, що означає в перекладі «інша людина», «ближній».
Альтруїзм – це безкорислива турбота про благо інших людей, готовність заради цього зректися власних інтересів. Стисненим втіленням альтруїзму є установка «жити для інших». Хоч сам термін відносно новий (в філософії він почав застосовуватися в 19 ст.). Його значення пов’язане з іншим поняттям: любові до ближнього свого в християнському віровченні, обов’язковості милосердя в ісламі, вченню про співчуття в буддизмі і т.д. Приклади альтруїзму завжди вражають.
Альтруїстів часто визнавали святими. Пригадуєте подробиці земного життя покровителя і захисника дітей Святого Миколая? Його безкорисливі вчинки, безумовно, є проявом альтруїзму. Серед «почесних альтруїстів» слід згадати і Святого Валентина, який, згідно з легендою, всупереч імператорським наказом вінчав закоханих, даруючи їм щастя бути разом.
Протилежністю альтруїзму є егоїзм. Егоїстом називають людину, яка нехтує інтересами інших людей заради власних інтересів. Проявом егоїзму, наприклад, є куріння на дитячому майданчику або в кафе, де поруч з курцем знаходяться інші люди. Егоїстична поведінку тих, хто в громадських місцях вживає лайливі слова, слухає гучну музику і т.д. Але, щоб егоїстичних вчинків в нашому житті стало менше, варто перш за все придивлятися до себе.
Тепер ви знаєте кого називають альтруїстом, а кого називають егоїстом. Звісно на благо інших людей можуть жити не всі, тому потрібно знайти золоту середину між цими поняттями.