Цікаві факти про комахоїдних розкажуть про ряд представників тварин, про їх особливості, звички, можливості та спосіб життя.
Комахоїдні: цікаві факти
Комахоїдні – це 2 роди: їжакоподібні та мідицеподібні (мідицеві, кротові, шілинозубові)
Представники комахоїдних – тварини дрібних (довжина тіла 50-450 мм) і дуже дрібних (менше 50 мм) розмірів
Основну їжу комахоїдних, відповідно назві, складають комахи та інші дрібні членистоногі, а також черв’яки та дрібні хребетні
Зазвичай комахоїдні активні в нічний час доби.
Багато видів комахоїдних в несприятливі періоди впадають в сплячку.
У комахоїдних тривалість життя становить від 1 року до 5-6 років.
У їжака налічується 36 зубів, які, як і у людей, можуть випасти до старості.
Зимова сплячка їжаків триває 128 днів. Поки їжак спить, температура його тіла падає до 2 градуси Цельсія (в нормальних умовах вона становить 34 градуси). Дихання у сплячих їжаків серйозно загальмовано: максимум 8 вдихів-видихів на хвилину, хоча зазвичай вони дихають з частотою 40-50 разів.
У стародавньому Римі їжакові шкурки використовувалися в якості гребенів для вичісування овечої вовни. Цікаво, що суди Стародавнього Риму були буквально завалені справами про підробку шкір їжаків – настільки популярним був цей товар.
Існує понад 350 видів землерийок. Залишена без їжі землерийка швидко гине: дрібні види – всього за 7-9 годин (мала бурозубка за 5,5 годин). У сплячку землерийки не впадають, але при нестачі їжі може наступати короткочасне заціпеніння з пониженням температури тіла.
Існує близько 40 видів кротів. Швидкість руху крота по виритому тунелю становить 25 метрів в хвилину.
Кріт з’їдає за день практично стільки ж, скільки важить сам. А без їжі не може прожити більше 14-17 годин. Тому кроти роблять запаси їжі в своїх норах (до 2 кг).
Кроти можуть копати до 5м за одну годину.
Щілинозуб отруйний. Яд передається через другі різці і не смертельний, якщо не відкладати візит до лікарні. Але найдивніше, що у цих звірків організм не виробляє протиотруту від власної отрути, тому значна частина особин гинуть під час бійки від укусу противника.
Існує тільки 2 види щілинозубів. Вони розмножуються не більше двох разів на рік і вигодовують одного-двох дитинчат з кожного посліду