Цікаві факти про коника стрибунця

Цікаві факти про коника стрибунця Твори з укр мови

Опис коника стрибунця та розповідь про середовище існування коника зеленого допоможе дізнатися головну інформацію про цю тварину.

Цікаві факти про коника стрибунця

Коники — маленькі та стрибучі комахи, ловити яких пробував кожен із нас ще в дитинстві. До родини коників відносять понад 6400 видів комах, які живуть на всіх континентах, крім Антарктиди.

Серед коників зустрічаються  як рослиноїдні, так і хижі види.

  • Більшість коників мають зелений або коричневий колір, який допомагає їм зливатися з травою чи листям, роблячи їх майже непомітними для хижаків.

Стрекотіти у більшості видів коників можуть тільки самці. Коники-стрибуни видають цей звук, шляхом тертя своїх крил одне об одне.

Органи слуху у коників розташовані на передніх лапках.

  • Ці комахи чемпіони зі стрибків: Коники-стрибуни мають дуже сильні задні ноги, які дозволяють їм стрибати на відстань, що в 20 разів перевищує довжину їхнього тіла. Це якби людина могла стрибнути на відстань понад 30 метрів!

Звичайний коник важить лише 2-3 грами.

коник стрибунець описВуса коників довше, ніж їхнє тіло.

Лише одна з десяти личинок коників успішно вибирається з-під землі на поверхню. Вони можуть рухатися тільки прямою, і, якщо на шляху личинки зустрічається якась перешкода, вона гине.

Коники мають дуже розвинені очі, що дозволяє їм бачити майже на 360 градусів. Це допомагає їм вчасно помічати небезпеку і швидко тікати.

У разі небезпеки, якщо стрибун попався хижакові, він може пожертвувати своєю кінцівкою, щоб вирватися і сховатися.

Скільки живуть коники стрибунці? Середня тривалість життя коника становить лише близько двох тижнів.

Розповідь про коника стрибунця

Якщо в теплу погоду вийти в поле, майже завжди можна почути стрекотіння коників, ще до того як ви їх побачите. Це дивовижна і незвичайна комаха. Стрибуни відносяться до загону прямокрилих. У світі існує понад 7 тисяч різних видів цих комах.

Чим співає коник стрибунець?

Коли вони співають, створюється враження, ніби хтось стукає молоточками. Напевно, з цим і пов’язана його назва – коник-стрибунець. У нього дві пари крил, передні і задні. Передні крильця вузькі і щільні, а задні перетинчасті і широкі. Звуки коник видає завдяки руху крилами, він тре ними одне об одне, ніби грає смичком по струнах. Але стрекотати можуть лише самці.

Опис коника стрибунця

Тільце у цих комах видовжене, а на конусоподібній голові є довгі вусики. У самок в кінці тіла є тонкий і довгий відросток, міцний і гострий, схожий на шаблю. Він може бути більше сантиметра в довжину. Очі у них напівкруглі. Якщо придивитися до коника-стрибунця, на передніх ногах можна побачити довгі щілини – це його вуха. У нього колосально гострий слух і дуже сильно розвинені задні лапки, завдяки чому ці комахи добре стрибають. В разі небезпеки, якщо стрибун попався хижакові, він може пожертвувати своєю кінцівкою, щоб вирватися і сховатися.

пісня про коника та цвіркуна аналіз

Де живе коник стрибунець?

Найбільше коники люблять чагарники і трав’янисті зарості. Вони живуть на пшеничних та житніх полях, на околицях лісу, де мало дерев, на луках оточених водоймами і в степах.

Восени самки відкладають у землю яйця, з яких навесні з’являються личинки, схожі на дорослих особин, тільки вони маленькі і без крил.

Перерахувати всі види коників не можливо. Вони зазвичай схожі на колір листя рослин, на яких вони живуть. Деякі з них лише зелені, бувають сірі, з жовтим або червоним черевцем. Завдяки вмінню розширювати надкрила ці комахи вміють маскуватися, стаючи схожими на листя.

Хто їсть коника стрибунця? Цими стрибунами люблять поласувати багато хижаків, такі як земноводні, плазуни і птахи, рятуючись від них, вони можуть дуже довго не рухатися, тримаючись лапками за стебельце або листочок трави, щоб не видати себе ворогові.

Що їдять коники стрибунці?

Харчуються вони дрібними комахами, маленькими метеликами і гусеницями. Якщо комах немає, вони приймаються за трав’янисту їжу, їдять листя винограду, шматочки гілочок, квіти і бруньки чагарників і дерев, листя і стебла дикоростучої трави.

Зазвичай коники абсолютно нешкідливі. Вони можуть завдати шкоди полям, тільки якщо їх стає дуже багато.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Артем

    Супер!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Відповіcти