Костянтин Паустовський: цікаві факти
Цікаві відомості з життя Паустовського ви можете дізнатися в цій статті.
Костянтин Паустовський народився в травні 1892 році в Москві. Дитинство і юність він провів на Україні, трохи пізніше сім’я переїхала до Москви. У Паустовського було два брати і сестра.
Родовід письменника по лінії батька пов’язаний з іменем гетьмана П. К. Сагайдачного.
Коли Костянтин навчався в 6 класі, з родини пішов батько. Тому йому довелося одночасно вчитися і працювати, так як матері було важко в цей період.
У Першу світову війну його два старші брати пішли на фронт. Паустовський не був в армії, бо як молодшого брата його не призвали. На жаль, обидва брати загинули в один день, але на різних фронтах. У 1917 році Паустовський почав свою кар’єру в ролі військового репортера.
У період Першої світової війни Костянтин Паустовський багато подорожував і в Криму зустрів свою майбутню дружину. Повінчалися вони в 1916 році, в шлюбі народився син, якого назвали Вадимом. Однак, через 10 років спільного життя їх шлюб розпався. У другій половині тридцятих років Паустовський одружився вдруге, але шлюб також виявився не довгим. Третьою дружиною Паустовського стала актриса, яка народила йому сина, якого вони назвали Олексієм. У віці 25 років син помер через передозування наркотиків, а його дівчину встигли врятувати.
На творчість Паустовського сильний вплив зробили праці Олександра Гріна.
Свого часу Паустовський працював і вчителем, і санітаром, і водієм трамвая, і журналістом.
У 1912 році Паустовський опублікував своє перше оповідання під назвою «На воді» в журналі Вогні. Свій перший роман він почав писати в 1916 році під назвою «Романтики», а закінчив у 1923 році. Однак опублікував його тільки в 1935 році.
Паустовський дуже любив подорожувати і на підставі цього створив книги «Колхіда» і «Кара-Бугаз». Книга «Кара-Бугаз» вийшла у світ в 1932 році, після чого Паустовський став дуже відомим.
У 1935 році режисер О.Розумний зняв за книгою Паустовського «Кара-Бугаз» фільм, хоча фільм не був прийнятий в прокат через порушення політичних поглядів.
Вже з середини 50-х років Паустовський починає подорожувати по різних країнах як відомий письменник. Твори Паустовського були орієнтовані більше на дітей. Він намагався прищепити дітям відповідальність до природи і її красі.
Костянтин Паустовський був нагороджений орденом Леніна і Георгіївським хрестом 4 ступеня, а також орденом Трудового Червоного прапора, крім цього він був нагороджений великою кількістю медалей. Паустовський був претендентом на Нобелівську премію з літератури, але рішення поміняли і присудили її Михайлу Шолохову.
В останній період своєї творчості Паустовський написав автобіографічну «Повість про життя». У цьому творі він розповідає про автора, який знаходиться в пошуках самого себе і в пошуках сенсу життя.