Костянтин Ціолковський цікаві факти з життя вченого Ви дізнаєтеся в цій статті.
Ціолковський Костянтин Едуардович цікаві факти
17 вересня 1857 року в Рязанськый губернії на світ з’явилася людина, без якоъ неможливо уявити космонавтику. Це Костянтин Едуардович Ціолковський – вчений-самоучка, який обгрунтував ідею, що саме ракети потрібно використовувати для польотів в космос.
Маленький Костянтин в дитинстві перехворів на скарлатину, чому йому було важко вчитися, він страждав глухотою.
Ціолковський був відрахований з гімназії в 3 класі. А коли юнакові було 16 років, йому не вдалося вступити в московське технічне училище. Костянтин займався тільки самоосвітою і репетиторством. У Москві він гриз граніт науки в бібліотеках. За спогадами Ціолковського, йому так не вистачало грошей в столиці, що він в буквальному сенсі харчувався тільки чорним хлібом і водою.
Пізніше Костянтин з успіхом склав іспити на звання повітового вчителя математики.
42 роки життя Ціолковський був педагогом. За спогадами, вчений не був пристрасним оратором, але у нього виходило зацікавити аудиторію, студенти його любили, чого не скажеш про сусідів. Ціолковського багато хто приймав за божевільного, що, втім, його не особливо хвилювало.
У 1921 році, після завершення викладання, йому призначили довічну персональну пенсію.
У 1887 р в будинку Ціолковського сталася пожежа, що стало важким ударом для вченого. Згоріли моделі, рукописи, бібліотека, креслення і все майно сім’ї, крім швейної машинки (її встигли викинути надвір через вікно). А в 1908 році його будинок під час розливу річки Оки затопило. Через це були виведені з ладу багато машин і експонатыв, загублені численні унікальні розрахунки.
Ціолковський не був віруючим. Батьки його дружини погодилися на зятя-безбожника тільки тому, що дочка їх була безприданницею.
Ціолковський повністю присвячував себе науці. Він навіть одружився не з любові, а тільки лише з тим розрахунком, що дружина не стане йому заважати працювати. Його стосунки з оточуючими складалися не кращим чином, друзів у нього майже не було, але були учні.