“Крадійка книжок” аналіз

маркус зузак крадійка книжок аналіз Аналіз твору

Маркус Зузак “Крадійка книжок” аналіз твору допоможе підготуватися до уроку та скласти літературний паспорт твору.

“Крадійка книжок” аналіз твору

Автор – Маркус Зузак

Рік написання – 2005

Жанр – роман

Тема твору – зображення подій Другої світової війни; знедоленого воєнного дитинства, фізичних і духовних страждань.

Які проблеми порушено в романі «Крадійка книжок»?

Проблематика твору “Крадійка книжок”: 

  • книга і слово в житті людини, суспільства; 
  • ідеологія фашизму і нацизму, що нівечить душу; 
  • Голокост, дегероїзація війни, загальнолюдська солідарність; 
  • духовне зростання особистості і сенс життя.

Художній час і простір твору: Події роману розгортаються у нацистській Німеччині, починаючи з січня 1939 року, коли Лізель Мемінгер виповнюється 9 років, і закінчуються смертю головної героїні в глибокій старості в Австралії.

Сюжетний ланцюжок:

Дорогою до Молькінга помирає молодший братик Лізель – дівчинка  прибуває до Молькінга – життя в сім’ї Хуберманів – знайомство з Руді Штайнером – проблеми з читанням – Ганс Хуберман навчає Лізель читати – дівчинка починає красти книги – знайомство з Максом – хвороба Макса – книга  Макса – діти розкладають шматки хліба на шляху, де проходитиме колона євреїв – Макс змушений тікати – Ганса мобілізують до армії – поранення Ганса – Ганс повертається – бомбардування Молькінга, загибель Небесної вулиці – зустріч Лізель зі Смертю.

«Крадійка книжок» головні герої

  • Смерть (як оповідача)
  • Лізель Мемінгер
  • подружжя Хуберманів,
  • Макс Ванденбург,
  • Руді Штайнер,
  • Ільза Герман.

«Книжковий злодій» композиція

Твір побудований незвичайним чином – розповідь ведеться від імені Смерті, яка у автора є чоловіком. Смерть є досить розпливчастий образ, проте її присутність в романі відіграє важливу роль.

Смерть розповідає про свою нелегку роботу і часто дає свої власні коментарі з приводу того, що відбувається в книзі. Роман розділений на десять частин, кожна з яких має власну назву.

Заключна, десята частина, називається так само, як і сама книга – «Книжковий злодій».

“Крадійка книжок” характеристика героїв

Смерть

Це оповідач у творі. Навіть Смерть піл час Другої світової війни втомлюється через те, що їй доводиться зібрати стільки душ.

Лізель Мемінгер

Головна героїня. Лізель дуже змінюється від початку твору. У 9 років вона потрапляє до прийомної родини, і перетворюється з недовірливої особи на людину, яка любить свою родину та друзів. У кінці твору вона має власні переконання і не боїться наражати себе на небезпеку, щоб їх дотримуватись. Книги – те, що завжди допомагало Лізель виживати в скрутних обставинах, пережити випробування. Завдяки книгам Лізель починає розуміти, що мова може бути одночасно небезпечною зброєю контролю, як у випадку з нацистською пропагандою, і даром, який дозволяє їй розширити свій погляд на світ.

Ганс Губерманн

Прийомний батько Лізель. Ганс терплячий і ніжний з Лізель і є першим дорослим, який зміг завоювати її довіру. Він постійно допомагає іншим, і часто робить це всупереч власним інтересам. Ганс Губерманн з дружиною переховували в своєму підвалі єврейського юнака Макса Ванденбурга тому, що колись його батько врятував життя Гансові.

Роза Губерманн

Прийомна матір Лізель. На відміну від чоловіка, Роза спочатку виглядає холодною та нетерплячою. Але вона приймає Лізель та Макса. Насправді вона добра та турботлива.

Макс Ванденбург

Єврей, який ховався у підвалі Губерманнів. Коли Макс приходить сховатися до Губерманів, він обережний і замкнутий. Згодом він починає тренуватися та показує свою ненависть до Гітлера, яка допомагає йому вижити, незважаючи ні на що. З усіх героїв він найбільше розуміє Лізель, і вони стають не просто друзями, а спорідненими душами.

Руді Штайнер

Найкращий друг Лізель. З його світлим волоссям, блакитними очима, спортивними та інтелектуальними талантами, Руді є фізичним втіленням ідеального арійського юнака, але він має дивовижну чутливість і співчуття. Він закоханий у Лізель і завжди поруч з нею.

Алекс Штайнер

Батько Руді. Нездатність Алекса віддати свого сина до нацистського тренувальнога табору стає причиною того, що його забирають на війну. Наприкінці книги він повертається до рідного міста, сповнений докорів сумління через те, що пережив війну, а вся його родина загинула.

Ільза Герман

Дружина мера (бургомістра). На початку книги Ільза настільки розбита смертю свого сина, що багато хто вважає її навіженою. Але спілкування з Лізель допомагає їй проявити чутливість та турботу. Після загибелі Губерманнів, вона з чоловіком опікується Лізель.

  • Фрау Хольцапфель – сусідка Губерманів. Спочатку вона здається підлою та немилосердною, через постійну ворожнечу з Розою. Вона навіть грубо поводиться з Лізель, але після смерті її сина вона стає надзвичайно вразливою.
  • Майкл Хольцапфель – син фрау Хольцапфель, який пережив війну. Майкла знищує почуття провини за те, що він вижив, і бажання продовжувати жити.
  • Ганс Губерманн, молодший – Син Рози та Ганса. Він патріот, який беззаперечно вірить в ідеї Гітлера та його режим. Вони з батьком не ладнають.
  • Труді Губерманн – Дочка Рози та Ганса. У романі її немає, але видно, що вони з батьками не близькі.
  • Артур Берг – перший ватажок банди крадіїв яблук. Жорсткий, але справедливий, він ділить здобич порівну з іншими дітьми.
  • Вальтер Куглер – чоловік, який допомагає Максу втекти. Волтер хоробрий, як Макс.
  • Франц Дойчер – Лідер групи «Гітлерюгенд» Руді. Садист, який представляє нацистський ідеал, він отримує особливе задоволення від мук і приниження Руді.
  • Віктор Чеммель – другий ватажок банди крадіїв яблук. Як і Франц, він садист, який використовує власну силу.

“Крадійка книжок” аудіокнига (скорочено). Маркус Зузак

Оцініть статтю
Додати коментар