Курт Воннегут біографія

Курт Воннегут біографія Письменники

Курт Воннегут біографія скорочено розповість про життя та творчість американського письменника-фантаста.

Курт Воннегут біографія коротка

Народився 11 листопада 1922 року у досить забезпеченій сім’ї з Індіанаполісу (США).

Навчався у школі Шортріджа, яку закінчив у 1940р. З 1941 по 1943 рік за порадою батька вступає до  хімічного факультету Корнельського університету. Однак хімія йому була не цікава, тому навчався він без ентузіазму. Натомість багато часу приділяв студентській газеті, працюючи там журналістом та редактором.

Після бомбардувань Перл-Харбор Воннегут добровільно пішов до армії, де у складі Збройних Сил США брав участь у Другій світовій війні.

У 1944 році Воннегут під час Арденнської операції у Німеччині потрапив у полон. Спочатку його перевозять під Берлін, потім направляють до трудового табору Дрездена. Там з 13 та 14 лютого він лише чудом вижив (бо сховався у підвалі скотобійні) після бомбардування Дрездена авіацією військ союзників.

. Враження від війни та полону відбилися у багатьох творах автора, особливо у романі «Бійня номер п’ять, або Хрестовий похід дітей», який приніс йому популярність.

Курта Воннегута звільнили з полону у травні 1945 р. Після повернення додому він отримав від уряду США медаль “Пурпурне серце”, але до нагороди ставився скептично.

22-річний Воннегут 1 вересня 1945 року одружився на Джейн Марі Кокс, його шкільній дівчині. Пара переїхала до Чикаго. Там Воннегут вступив до Чиказького університету, де закінчив магістратуру за спеціальністю «Антропологія». Паралельно з навчанням він підробляв поліцейським репортером у бюро новин Чикаго.

1947 року він представив свою дисертацію «Нестійке співвідношення між добром і злом у простих казках» до захисту. Ця дисертація була прийнята кафедрою, причому одностайно. У 1971р. Чиказький університет все ж таки присуджує йому ступінь з антропології за книгу «Колиска для кішки» (1963р.).

Після провалу своєї дисертації Воннегут переїхав з Чикаго і вирушив до міста Скенектеді штату Нью-Йорк. Тут Воннегут почав працювати у корпорації General Electric, у відділі зв’язків із громадськістю. Пише для компанії статті про їхні нові відкриття. У цей час вперше пробує себе у літературі. Продавши дві розповіді в газету Collier’s Weekly за ціною, що значно перевищувала його зарплату, Курт вирішує займатися письменницькою діяльністю.

У 1951 р. Воннегут кидає роботу і з сім’єю перебирається до штату Массачусетс у маленьке селище Західний Барнстейбл. Тут він пише свій перший роман, опублікований в 1952 р. «Механічне піаніно». Щоб забезпечити дружину та дітей, письменник додатково працює викладачем англійської мови в сусідньому містечку, пише рекламні статті, а також працює торговим представником автомобільного концерну «Сааб».

У 1959 році був опублікований роман «Сирени Титана». А у 1969 році – його найкращий роман — «Бійня номер п’ять».

Курт Воннеґут цікаві факти про письменника

В 1970–1980 роках Воннеґут продовжує активно писати і публікуватися. Публікуються романи «Сніданок для чемпіонів» (1973), «Рецидивіст» (1979), «Малий не промах» (1982), «Галапагос» (1985), «Синя Борода» (1987), «Фокус-покус» (1990). У 1997 році він публікує роман «Часотрус» (Time Quake), який стає однією з найвидатніших подій американської літератури дев’яностих років.

Після смерті сестри усиновлює трьох її неповнолітніх дітей.

Курт Воннегут помер 11 квітня 2007 року від наслідків черепно-мозкової травми, отриманої під час падіння. Йому було 84 роки.

Курт Воннегут цікаві факти
Воннегут з дружиною Джейн та дітьми

Особисте життя

Курт Воннегут був двічі одружений. Він мав семеро дітей: троє рідних від першого шлюбу з Джейн Кокс, троє усиновлених племінників (яких він усиновив після смерті сестри) і прийомна дочка від другого шлюбу з Джилл Кременець.

Творчість

За свою 50-річну кар’єру він опублікував 14 романів, 16 збірок, 123 оповідання, 7 п’єс і 5 науково-популярних творів.

Найпопулярніші твори: «Механічне піаніно» (1952), «Сирени Титана» (1959), «Мати Темрява» (1961), «Колиска для кішки» (1963), «Бійня номер п’ять, або Хрестовий похід дітей» (1969), «Сніданок чемпіонів» (1973), Ґалапаґос (1985).

Автор – Гнатюк Юлія
Копіювання заборонено. Авторські права належать сайту dovidka.biz.ua

Оцініть статтю
Додати коментар