Цікаві факти про ланцетників, нижчі форми хордових тварин, викладені в цій статті, розкажуть Вам багато корисної інформації про них.
Ланцетник: цікаві факти
Ланцетники – типовий рід підтипу головохордових, єдиний рід своєї родини ланцетникових
Вони широко поширені в теплих і помірних водах Індійського, Атлантичного і Тихого океанів, в Чорному і в Середземному морях.
У Китаї вони вважаються справжнім делікатесом: з них варять дуже смачний суп, а також вживають в сушеному і вареному вигляді. Як їх ловлять? Лопатами зачерпують піщаний грунт, який наповнений цими живими копалинами. Далі грунт промивають і в день один човен отримує близько 5 кг ланцетників. Щорічно виловлюють близько 35 т.
Ланцетники є давніми тваринами, предками всіх хребетних.
Групи довгоносих ланцетників дуже ненажерливі. Вчені в їхніх шлунках знайшли восьминогів, морських черв’яків, медуз, скорпен і навіть інших ланцетників. У шлунку досліджуваного організму знайшли навіть спинний хребет лосося, який заплутався в осередках зябрової мережі.
Ланцетники воліють уникати яскравого денного освітлення. Вони активні в нічний час доби.
Розмножуються організми з настанням весни і до початку осені. Після заходу сонця дорослі особини випускають сперматозоїди і дрібні ікринки в воду. Вони «знаходять» одне одного і запліднюються самі.
Зовні ланцетник схожий на прозору маленьку рибу, стиснуту з боків. Довжина їх тіла становить 5-6 см.
Газообмін здійснюється через всю поверхню тіла. Процес дихання здійснюється паралельно з харчуванням.
Зовнішній покрив ланцетника прозорий і непігментований. Колір тіла рожево-білуватий. Шкіра гладка і складається з 2 шарів: епідермісу, коріуму.
У клітинах шкіри розташувалися залози, які виділяють специфічний слиз.
Ланцетники живуть колоніями числом понад 9000 особин на м2. Здійснюють сезонні міграції – перепливають на кілька кілометрів.
Чим харчуються ланцетники? Їжею для ланцетників є в основному фітопланктон і планктон – різні інфузорії, діатомові водорості; а також личинки і яйця інших нижчих хордових і безхребетних.