Ластоногі: цікаві факти
Ластоногі – група ссавців, яка об’єднує тюленів і моржів. Всього налічують 33 види ластоногих.
Ластоногі – харчуються рибою, ракоподібними, молюсками.
Південний морський слон – найбільший представник ластоногих в світі. Він досягає глибини, щонайменше, 1500 метрів і може залишатися під поверхнею протягом 90 хвилин.
Тривалість життя великих тварин (нерпи, моржа) досягає 40 років.
Ластоногі – промислові тварини, яких цінують за хутро (наприклад, тюлені, особливо новонароджені з білим густим хутром, котики, нерпи). Людина також використовує їхнє м’ясо та жир.
Моржі можуть уповільнювати ритм серця, що дозволяє їм витримувати низькі температури води. Також зберегти тепло моржам допомагає товстий шар підшкірного жиру, що досягає 15 сантиметрів;
Бивні необхідні моржам не тільки для того, щоб вибиратися на сушу, а й для бійок, а також для захисту від хижаків. Бивні – це подовжені ікла, вага кожного з яких може досягати до 5 кілограм;
Тюлень здатний вловити запах на відстані в 500 метрів.
Ластоногі, як правило, тримаються великими групами. У період розмноження вони збираються величезними колоніями ( «лежбищами»), що налічують іноді більше мільйона особин. Більшість видів полігамні. Деякі ластоногі ведуть одиночний спосіб життя, але навіть вони на час розмноження збираються в невеликі групи.
Дитинчата не народжуються під водою. Тому перед пологами тваринам необхідно вибратися або на сушу, або на крижину. Моржі, морські леви і тюлені народжуються зрячими.
У воді розвивають швидкість від 16 км/год до 27 км/год.
Цікаві факти про ластоногих Ви можете доповнити через форму коментарів)