“Маленький дзвонар із Конотопу” характеристика героїв

Маленький дзвонар із Конотопу характеристика героїв 7 клас

“Маленький дзвонар із Конотопу” характеристика героїв твору Леоніда Полтави допоможе розкрити образи та риси характеру персонажів.

“Маленький дзвонар із Конотопу” головні герої

  • Дід Яким – старий пожежний сторож на дзвіниці.
  • Павлусь – малий помічник дідуся Якима.
  • Гуляницький – полковник, який керував обороною Конотопу. Він відразу кинувся до валу, коли почалася тривога.  Гуляницький вміло організовує оборону міста і надихає своїх людей на боротьбу.

  • Іван Виговський – гетьман України

  • Козаки та міщани – сміливі та відважні оборонці міста.
  • Сотник – садить Павлика на свого коня та дарує хлопчику козацьку сурму як винагороду за його героїзм.

“Маленький дзвонар із Конотопу” характеристика героїв

Це оповідання показує приклад мужності та відваги як серед дорослих, так і серед дітей. Павлик і дід Яким представляють різні покоління, які разом протистоять ворогу, демонструючи патріотизм, сміливість і рішучість, готовність захищати свій рідний край.

Характеристика Павлуся

Павлик – головний герой оповідання, білявенький хлопчина, був помічником дідуся Якима. У Павлика очі були бистрі, помічали все, що внизу діялося. Хлопчик допомагав дідусеві і був радий, що хоч він і малий, а все ж допомагає Україні боротися проти ворога. Хлопчик відповідальний, і попри стах та втому, залишившись на дзвінниці пильно вдивлявся на все що коїться у місті та поруч з ним. Помітивши, що за туманом рухається ворог, Павлусь попередив козаків. Він сам почав бити у дзвони. Робити це було надзвичайно важко та виснажливо, адже коли дідусь повернувся Павлусь був непритомний. Павлик радий перемозі українців і хоче ще більше допомагати, попросивши шаблю як подарунок. Але радіє навіть, отримавши від сотника сурму.

Риси характеру Павлика: відповідальний, відважний, пильний, рішучий, сміливий.

Характеристика діда Якима

Дід Яким – старий пожежний сторож на дзвіниці. Працювати чоловіку було нелегко. І в дощ, і в сніг, і в грозу — він мусить пильнувати. Яким бив у дзвони, коли бачив пожежу і містяни збиралися, щоб разом її потушити. Чоловік радів, що у нього був помічник. Він турбується про малого хлопця, йде вниз за їжею для нього, несе молоко. А коли піднімається на вежу і бачить непритомного хлопця, то робить усе щоб йому стало краще. Яким розумів наскільки відповідальна його робота і радів, що допомагає місту у такий складний час.

Риси характеру Якима: працьовитий, обачливий, дбайливий та турботливий, відповідальний, добрий.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар