Марина Цвєтаєва біографія українською мовою скорочено російської поетеси розповість головне про її життя та творчість.
Марина Цвєтаєва коротка біографія
Марина Іванівна Цвєтаєва народилася в Москві 26 вересня (8 жовтня) 1892. Її батько був професором університету, мати – піаністкою. Перші вірші написала вже в 6 років.
Першу освіту отримала в Москві у приватній жіночій гімназії, потім навчалася в пансіонах Швейцарії, Німеччини, Франції.
Після смерті матері, Марина та її брат і дві сестри виховувалися батьком, який намагався дати дітям добру освіту.
Перша збірка віршів Цвєтаєвої була опублікована в 1910 році («Вечірній альбом»). Вже тоді на творчість Цвєтаєвої звернули увагу знамениті – Валерій Брюсов, Максиміліан Волошин і Микола Гумільов. Їх творчість і твори Миколи Некрасова значно вплинули на ранню творчість поетеси.
У 1912 році вона випустила другу збірку віршів – «Чарівний ліхтар». У ці два збірники Цвєтаєвої увійшли також вірші для дітей: «Так», «У класі», «У суботу». У 1913 році виходить третя збірка поетеси під назвою «З двох книг».
Під час Громадянської війни (1917-1922) для Цвєтаєвої вірші є засобом висловити співчуття. Окрім поезії вона займається написанням п’єс.
У 1912 році виходить заміж за Сергія Ефрона, у них згодом народиться дочка Аріадна.
У 1914 році Цвєтаєва знайомиться з поетесою Софією Парнок. Їхній роман тривав до 1916 року. Їй Цвєтаєва присвятила цикл своїх віршів під назвою «Подруга». Потім Марина повернулася до чоловіка.
Друга дочка Марини, Ірина, померла у віці трьох років. У 1925 році народився син Георгій.
У 1922 році Цвєтаєва переїжджає до Берліна, потім до Чехії і в Париж. Творчість Цвєтаєвої тих років включає твори «Поема гори», «Поема кінця». dovidka.biz.ua Вірші Цвєтаєвої 1922-1925 років були опубліковані у збірнику «Після Росії» (1928). Однак вірші не принесли їй популярності за кордоном. Саме в період еміграції Цвєтаєва отримала визнання за прозі твори.
Проживши 1930-ті роки в бідності, в 1939 Цвєтаєва повертається в СРСР. Її дочку і чоловіка заарештовують. Сергія розстрілюють в 1941 році, а дочку через 15 років реабілітують.
У цей період свого життя Цвєтаєва майже не пише віршів, а лише займається перекладами.
31 серпня 1941 покінчила життя самогубством (повісилася) в будинку Бродельщікових, куди разом із сином була визначена на постій. Похована велика поетеса в місті Єлабуга на Петропавлівському кладовищі.
Спс отличний сайт
дякую велике на зарубіжній літературі 12 балів
тут не можна ні чого прочитати та копіювати тому що вискакують зверху меню вибора
КЛАС 12 БАЛІВ
Клас спасибі 12
Дякую! Допомогли зробити проект