Міф “Сізіф” скорочено
Син бога вітрів Еола Сізіф довгі роки був царем Коринту. І треба сказати, був він напрочуд спритним і підступним хитруном, обдурив багатьох людей і зібрав у Коринті незліченні багатства. Коли прийшов йому час помирати, то за ним прийшов бог Танат-Смерть. Проте Сізіф обдурив Таната-Смерть і закував у кайдани.
Кілька років сидів Танат у полоні Сізіфа, кілька років на землі не помирали люди. Порушився звичний перебіг подій. Тоді Зевс послав у Сізіфів палац бога війни Ареса, який нарешті звільнив Таната-Смерть. Повертаючись до Аїду, Танат прихопив і спритного Сізіфа.
Проте й тут Сізіфові вдалося надурити богів. Він наказав своїй дружині – плеяді Меропі, щоб та не ховала чоловікового тіла, не влаштовувала похорону і не приносила жертви Аїду. Минув деякий час, а Аїд усе чекав, коли ж Сізіфова дружина виконає священний обряд поховання і принесе йому жертву. Тоді Сізіф попросився у володаря підземного світу: «Аїде, відпусти мене на один день на землю! Нехай я тільки покараю свою дружину Меропу, що не сповняє священного звичаю!»
Аїд погодився. Сізіф повернувся на землю, але й не думав іти назад у підземне царство, а натомість знову оселився в палаці й вів веселе та щасливе життя. Розгніваний Зевс послав за Сізіфом вісника богів Гермеса, і той силоміць повернув спритника до Аїду.
А там уже чекала на нього заслужена кара: щодень і щоніч він приречений був викочувати на круту гору величезний камінь. Напружує Сизиф усі жили, штовхає каменюку, та щойно досягне вершка гори, як каменюка зривається донизу – і все треба починати спочатку. І тому люди називають важку, нескінченну й безглузду працю «сізіфовою».
Міф про Сізіфа аналіз
Жанр – міф
Головна думка міфу “Сізіф” – не обманюй тих, хто сильніший за тебе.
Головні герої міфу “Сізіф”:
- Сізіф. Цар Коринфа. Хитрий, розумний, нечесний. Хотів обдурити богів.
- Танат. Бог смерті. Невблаганний.
- Аїд. Повелитель підземного світу.
- Зевс. Верховний олімпійський бог.
- Арес. Бог війни.
План міфу про Сізіфа
- Хитрий цар.
- Полон Таната.
- Гнів олімпійців.
- Звільнення Таната.
- Наказ дружині.
- Обман Аїда.
- Покарання Сізіфа.
Міф про Сізіфа сюжет
Хитрим і розумним був цар Коринфа Сізіф.
Полонив він бога смерті Танатоса, але Арес звільнив його.
Потрапив Сізіф в царство Аїда, але обдурив бога.
Знову став Сізіф бенкетувати і хвалитися своїм обманом.
Вивернув Танат душу Сізіфа, а Аїд суворо покарав царя.
Повинен Сізіф вічно котити в гору камінь.
Чому вчить міф про Сізіфа? Цей твір вчить нас хитрості й спритності, вмінню знаходити вихід з будь-якої ситуації. Вчить невідворотності покарання за гріхи.
“Сізіф” короткий зміст
Сізіф був сином бога Еола і засновником міста Коринфа.
Славився Сізіф своєю хитрістю і розумом. Завдяки йому процвітало місто, наповнене величезною кількістю золота.
Одного разу Сізіф зумів обдурити навіть бога смерті Танатоса, і закував його в кайдани.
Перестали вмирати тоді люди по всій Землі і розгнівалися боги Олімпу. Відправив Зевс до Сізіфа бога війни Ареса і той звільнив Танатоса.
Бог смерті вивернув душу Сізіфа, а й тут зумів викрутитися хитрий цар.
Він наказав своїй дружині не здійснювати похоронних обрядів і не приносити жертви богам.
Марно чекали жертви Аїд і дружина його Персефона. А хитрий Сізіф прийшов до Аїда і став проситися на землю, для того щоб веліти дружині принести жертву.
Повірив Аїд Сізіфові і відпустив його. Але цар і не думав повертатися. Він став святкувати і бенкетувати, всюди вихваляючись тим, що зумів вирватися з царства Аїда.
Розгнівався Аїд, послав до Сізіфа Таната і той знову вивернув душу царя.
Страшне покарання придумали за обман боги. Повинен тепер Сізіф вічно котити в гору величезний камінь. Як закотить його на вершину, скінчиться його покарання. Але камінь виривається з рук Сізіфа і скочується до підніжжя. Доводиться Сізіфові знову котити його нагору.
лутше я еше не видел сайта одна хрень на других
Крутооо
Дякую помогли
Пасиба
Круто