Микола Пирогов цікаві факти з житті відомого вченого та лікаря Ви дізнаєтеся в цій статті.
Микола Пирогов цікаві факти
Микола Іванович народився в 1810 році в сім’ї військового скарбника, майора Івана Івановича Пирогова (1772-1826), в Москві. Він 13-й дитина в сім’ї
У свої неповні 18 років Пирогов закінчив Московський університет, в 22 роки захистив докторську дисертацію, а в 26 років став професором медицини.
У 1847 році в період Кавказької війни Микола Пирогов був першим, хто застосував ефірний наркоз як болезаспокійливий засіб під час хірургічних операцій. Спочатку дію наркозу хірург випробував на собі і тільки потім став його використовувати.
Праці Миколи Пирогова висунули вітчизняну хірургію на одне з лідируючих місць у світі.
Микола Іванович був завзятим курцем і помер внаслідок свого захоплення – у нього розвинулася в роті ракова пухлина.
У 1842 році скромно обвінчався з Катериною Дмитрівною Березиною. Сімейна ідилія тривала недовго – Катерина, встигнувши чоловікові подарувати двох чудових синів, померла через чотири роки заміжжя, народжуючи другу дитину. Після цієї події Пирогов півроку не брав в руки скальпель.
У липні 1850 року в віці 40 років, Микола Іванович Пирогов одружується вдруге на Олександрі Бісторм, якій було 25 років.
Олександра Бісторм, друга його дружина, пережила чоловіка на 21 рік.
До Пирогова приходили різні за достатком люди, ліки і операції для бідних були безкоштовними. Люди називали Миколу Івановича “чудесним лікарем” і з’їжджалися з усієї України
У ті часи знеболювального не було. Можна тільки уявити, як швидко треба було робити операцію, аби пацієнт не помер від больового шоку. Микола Пирогов камінці із сечового міхура він видаляв всього за півтори хвилини.
Микола Пирогов винайшов гіпсову пов’язку, заснував на війні інститут сестер милосердя.
Микола Пирогов побував аж на чотирьох війнах: Кавказькій, Кримській, Російсько-турецькій та Франко-прусській. І на усіх він рятував тисячі солдатських життів.
Кожні 5-6 років проводиться ребальзамування тіла Пирогова. Примітно, що костюм, в який одягнений вчений все так же хороший, як і 130 років тому.