Де можна спостерігати міражі? Цікаві факти про міражі розкажуть багато нового про це явище.
Міражі цікаві факти
Більшість людей вважає міраж деякого роду галюцинацією! Але тоді чому один і той же міраж можуть бачити кілька людей одночасно?
Але насправді, у цього явища є цілком фізичне пояснення.
Наприклад, міраж, який виглядає як озеро в пустелі, відрізняється від міражу, який виглядає як привид корабля в морі (летючий голландець). А найрідкісніший вид міражів зустрічається в горах, він полягає в тому, що людина бачить свого об’ємного двійника всього лише в кількох кроках.
Міраж – це складна гра повітря і світла.
Стародавні єгиптяни вірили, що міражі – це примари предметів і місць, які колись існували в реальності, але вже зникли.
Найяскравіші і чіткі міражі зафіксовані в США, штат Аляска.
У Північній Африці, в пустелі Ерг-ер-Раві, міражі погубили чимало мандрівників, «показуючи» їм оазиси, візуально розташовані в декількох кілометрах, в той час як реальна до них відстань перевищувала півтисячі кілометрів.
Існують достовірні свідчення того, що що цілі групи людей спостерігали величезні складні міражі в вигляді цілих міст в небесах.
Пустельний міраж виникає через те, що повітря поблизу поверхні піску має температуру на 10 або більше градусів більше, ніж решта повітря. Тобто створюється гарячий повітряний прошарок. Щільність повітря в цьому прошарку відрізняється від щільності решти повітря, тому що падаюче сонячне світло випробовує додаткове заломлення і віддзеркалення. І спостерігач бачить відображення неба на кордоні холодного і гарячого повітря. Це відображення і виглядає як водна поверхня!
При цьому міражі в залежності від сукупності різних факторів (температура, наявність масивних предметів неподалік або повітряних вихорів) мають поділ на категорії.
1️⃣ Нижні міражі
Наприклад калюжі на розпеченій трасі або озеро в пустелі. Вони виникають через те, що температура повітря у поверхні землі (асфальту) відрізняється від температури повітря трохи вище. Тому світло заломлюється інакше, і людина бачить відображення неба і приймає його за водойму.
2️⃣ Бічні міражі ⠀
Наприклад, людина бачить, що наближається човен, але при цьому видно його копію неподалік. Це відбувається через те, що потоки повітря знаходяться не в горизонтальному положенні, а під кутом один до одного.
3️⃣ Міраж (фантом) далекого бачення ⠀
Людина бачить предмет, який насправді знаходиться за сотні кілометрів. Це відбувається за умови, що відображення предмета відчуває додаткове відображення високо в небі, якщо там зустрічається шар повітря з температурою, яка різко відрізняється. І це друге відображення проектує даний предмет на відстань сотень кілометрів. Так пояснюється феномен Летючого Голландця або корабля примари.
4️⃣ Міражі-перевертні
⠀ Людина бачить предмет, який спотворюється до невпізнання. Наприклад міраж корабля, який може містити в собі ще й перевернутий міраж цього корабля. Це вже більш складне явище, яке може складатися з суміші декількох міражів. Такий міраж утворюється при знаходженні в повітрі великої кількості потоків, з температурою, яка різко відрізняється.
5️⃣ Об’ємний міраж ⠀
Виникає в горах при наявності стоячих парів води. Полягає в тому, що людина на близькій відстані бачить голограму себе тільки в спотвореному вигляді!