Мої враження від роману «Чорна рада»

чорна рада скорочена Твори з укр. літ.

Мої враження від роману «Чорна рада» важко передати, адже роман викликає різні емоції. Моє ставлення до твору Чорна рада описане нижче.

Моя оцінка подій у творі “Чорна рада”

Пантелеймон Куліш – надзвичайно талановитий письменник. Його твори глибокого повчального змісту справді вражають. Та перлиною творчості по праву вважають «Чорну раду». Чотирнадцять років минуло аби роман ліг на сторінки й підкорив серця читачів.

Ще в молодших класах я захоплювалась історією України. Та постійно читати наукову літературу трохи набридло. Проте нещодавно нашому класу випала нагода ознайомитись із творчістю Пантелеймона Олександровича та насолодитися цим неперевершеним романом. Думаю, що твір нікого з однокласників не залишив байдужим.

Це перший в українській літературі історичний роман. Але вразив він мене не лише достовірними фактами одного з найскладніших періодів в історії України – доби Руїни. Автор зумів торкнутися таких важливих проблем, як  незалежність держави, патріотичність, роль правителя та багато ін. Монологами та діалогами героїв П. Куліш висловлює власну суб’єктивну думку про становлення держави. Більшість персонажів є справжніми історичними діячами – Хмельницький, Брюховецький, Сомко. Їх життєвий шлях гармонійно переплітається з вигаданими героями –Лесею, Шрамом. Майже кожен епізод розкриває характер персонажів, роблячи  образи індивідуальними, неповторними. І хоч на перший погляд вам може здатися, що їх надто багато. Проте проста, жива мова й захоплююче розгортання подій робить сприймання роману легким і доступним.

Я вважаю, що «Чорна рада» є унікальним історичним джерелом. Пантелеймон Куліш показав неабияку майстерність, змалювавши героїчне минуле України, передавши народну мораль. Особисто я отримала неймовірне задоволення від прочитаного і раджу прочитати його всім. Нам потрібно знати більше про минуле країни, адже, як відомо, без минулого немає майбутнього.

Власний твір за творчістю П. Куліша “Чорна рада” або твір “Моє уявлення про Україну 17 століття після прочитання Чорної ради Ви можете лишати в коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Віолетта

    дуже чудовий

    Відповіcти