Ніл Гейман біографія скорочено

ніл гейман біографія скорочено Письменники

Ніл Гейман біографія скорочено та цікаві факти розкажуть про життєвий і творчий шлях англійського письменника-фантаста.

Ніл Гейман коротка біографія

Ніл Річард МакКіннон Ґейман народився 10 листопада 1960 р. в місті Портсмуті (Велика Британія). Дідусь Ніла Ґеймана був власником великої мережі продуктових магазинів. А мати письменника була фармацевтом.

У школі Ніл був найкращим учнем класу. Але після закінчення школи він не став пов’язувати свою долю з університетом, а відразу влаштувався кореспондентом у британське видання у 1977 році.

У 1984 Ґейман друкує перше невелике оповідання «У гонитві за пір’їною» (англ. Featherquest) в періодичному виданні «Imagine».

У кінці  1980-х його першою серйозною літературною роботою стала замовна біографія британського поп-рок-гурту «Duran Duran», яку він писав 3 місяці. Пізніше Ґейман описав біографію відомого сучасного письменника Дугласа Адамса.

Ґейман опублікував ряд коміксів у 1986-1987 роках для компанії «2000 AD», які вразили Дейва МакКіна і той запропонував йому співпрацю. Відтак спільно вони видали три графічні новели, якими зацікавилася одна з найбільших і найуспішніших американських компаній у галузі виробництва коміксів «DC Comics».

Співпрацюючи із «DC Comics», Ґейман створив серію коміксів про Чорну Орхідею і свій квиток в елітний світ коміксової літератури — спін старого персонажа на ім’я Морфей у сазі «Пісочна людина» (Sandman).

У 1990 році Ніл Ґейман у співавторстві з письменником Тері Прачеттом написав роман «Добре знамення» — сатиричну історію про майбутній кінець світу. Книга розповідає читачам в жартівливій формі про ангела і демона, що намагаються запобігти апокаліпсису.

У 1996-му році Ніл Гейман стає автором фентезі «Небудь-де». Сюжет оповідає про лондонського працівника Річарда Мейхью, який випадково зустрічається з незвичайною дівчиною, яка прибула з паралельного світу.

1998 року Ніл написав казку «Зоряний пил», в якій є гобліни, ельфи, привиди, єдинороги та інші казкові істоти.

У 2001 році Ніл Гейман випустив чудовий твір «Американські боги». А у 2002 році була опублікована дитяча повість «Кораліна».

Через шість років Ніл Гейман написав дитячу книгу «Історія з кладовищем».

Найвідоміші книги Ніла Геймана – серія коміксів «Пісочний чоловік», романи «Зоряний пил», «Американські боги», «Кораліна» та «Книга кладовища».

Ніл Гейман цікаві факти

Ніл почав читати з 4 років: замість того щоб гратися з іграшками, маленький хлопчик читав книжки. Його улюблені автори: Джон Толкін “Гобіт”, “Хроніки Нарнії” Клайва Стейплза Льюїса, «Аліса в країні чудес» Льюїса Керрола та інші твори з вигаданими пригодами.

Ґейман товаришує з співачкою Торі Амос, яка постійно використовує репліки із його творів або ж взагалі просто звертається до Ніла рядками своїх пісень.

Ґейман сучасний та активний чоловік. Він узяв участь у ICE BucketChallenge та у багатьох інших молодіжних ініціативах.

Зараз Ніл одружений на музикантці Аманді МакКіннон Палмер, він узяв одне з її прізвищ собі. Аманда — успішна американська співачка і авторка пісень — активно використовує інтернет для просування своєї музики. У 2015 році в подружжя народився син Ентоні. Від першого шлюбу у Ніла Ґеймана є троє дітей. Письменник завдячує своїй першій дружині переїздом до США — країни шалених можливостей для автора коміксів.

Ніл Ґейман мешкає у США поблизу Мінеаполіса, а також у Кембриджі, штат Масачусетс, де займається викладацькою діяльністю. Він — активна медіа-постать в англомовному просторі та в спільноті фентезійників.

Ніл веде сторінки у Twitter, Facebook і має блог, який регулярно оновлює новинами.

Гейман є сценаристом декількох фільмів і епізодів серіалів:

  • міні-серіалу «Neverwhere», сценарій якого ліг в основу однойменного роману.
  • двох епізодів британського телесеріалу «Доктор Хто»: «Дружина Доктора» (The Doctor’s Wife) і «Кошмар в срібних тонах» (Nightmare in silver).
  • повнометражного фільму «Беовульф».
  • епізоду «День Мертвих» фантастичного серіалу «Вавилон 5».
  • «Дзеркальна маска»
  • мультиплікаційного фільму «Кораліна у світі кошмарів» за однойменною новелою Ніла Геймана.
Оцініть статтю
Додати коментар