Наука, що вивчає метеликів носить назву Лепідоптерологія. Більше про неї Ви дізнаєтеся з цієї статті
Хто вивчає метеликів?
Ці прекрасні створіння привертають увагу вчених, які пильно їх вивчають. Людина, яка вивчає метеликів називається лепідоптеролог.
Назва Лепідоптерологія, має латинське коріння і походять від слова «lepidoptera», що означає метелик. Вчені лепідоптерологи вивчають їх фізіологію, систематику і відмінність їх особин від інших представників загону комах. Дуже часто вони поєднують свою професію з роботою географа, еколога та орнітолога. Людей, які поверхнево захоплюються метеликами, називають лепідоптеристами. Щоб отримати диплом за даною професією, потрібно закінчити біологічний факультет у ВНЗ і працювати ентомологом на кафедрі.
Цікаві факти про метеликів
У метеликів немає легень, тому вони ніколи не сплять.
Метелики бувають великими хитрунами: при вигляді хижаків вони можуть прикидатися мертвими, а як тільки нападники йдуть, ці комахи відлітають зі швидкістю в 50 км /год.
Виявляється, вони розрізняють три кольори – жовтий, червоний і зелений кольори.
Ці комахи дуже войовничі. Метелики часто ведуть битви за сонячні, теплі ділянки землі.
Їх часто використовують в медичних цілях. Наприклад, в Стокгольмі є численні клініки, де їх пацієнти лікуються в оранжереях з метеликами і квітами від стресів.
Метелики з древнього часу асоціювалися у людей з вічністю і красою. Наприклад, в Древній Греції вони були символом безсмертної душі, в Індії знаком любові і вірності. Тому в цій країні закохана пара дарувала метеликів на весілля один одному. А в Південно-Східній Азії ця комаха є символом щастя.
Найбільшим нічним метеликом у світі вважається Attacus altas. Через великий розмах крил в 30 см, часто його приймають за птицю в небі.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися про те, яка наука вивчає метеликів сьогодні дуже популярна.