Навіщо потрібні жаби та чим корисні жаби ви дізнаєтеся в цій статті.
Навіщо потрібні жаби?
Досвідчені садівники вже давно приносять жаб на свої ділянки і бережуть їх там, оскільки знають: жаби, які живуть в саду і городі надають колосальну допомогу в боротьбі з шкідниками сільськогосподарських культур.
На кожній сотці саду або городу жаби за літо з’їдають до 1 тисячі комах, так навіщо ж зайвий раз використовувати хімію в боротьбі з непроханими гостями? Роботу, яку виконує одна жабка можна порівняти з діяльністю двох синиць. Американські вчені прийшли до висновку, що одна особина жаби зберігає за літо продукції приблизно на 25 доларів. У багатьох європейських країнах їх давно використовують з метою боротьби з шкідниками городніх культур.
У дослідженнях, проведених на території Білорусі, зазначалося, що з 16 основних видів безхребетних, які їсть жаба, 12 (!) є шкідниками. Жаби часто знищуючи тих безхребетних, яких не їдять птахи. Наприклад, шкідливих комах із захисним забарвленням і з різким або неприємним смаком і запахом. Тому число видів шкідливих комах, споживаних цими земноводними, в 2-3 рази вище, ніж у комахоїдних птахів.
Полюючи вночі, жаби винищують тих шкідників, які ведуть нічний спосіб життя. А саме ночами оживають нічні метелики, їх гусениці, інші шкідників плодових, овочевих, ягідних, квіткових культур. Особливо небезпечні польові слимаки, які годуються з настанням темряви. Вони зїдають городні рослини, крім цього ще і заражаючи їх різними небезпечними хворобами. Жаби добре захищають суницю, помідори та інші рослини від слимаків.
Добувають жаби медведок, які перекушують і пошкоджують коріння помідорів, буряків, огірків, моркви та інших культур. Жаби знищують ненависного всім городникам колорадського жука і його личинки.
Основні причини, чому жаби корисні:
- Контроль за популяцією комах, зокрема комарів і шкідників сільського господарства.
- Знижують потребу в пестицидах, поїдаючи шкідливих комах.
- Є важливою ланкою харчового ланцюга, будучи їжею для птахів, риб та інших хижаків.
- Виступають як індикатори екологічного стану, адже чутливі до забруднення і швидко реагують на зміни в довкіллі.
дякую