Заєць – один з найбільш довговухих звірків в лісі. Навіщо ж природа подарувала зайчикам довгі вуха? Чи допомагають зайчику його вуха або може бути навпаки, заважають?
Навіщо зайцю довгі вуха?
По-перше, завдяки таким вухам у зайця прекрасний слух. Він може повертати свої вуха на 180 градусів і прислухатися до всього, що його оточує і вчасно відреагувати на появу ворога. По-друге, розмір заячих вух безпосередньо залежить від того, де заєць живе.
Чим спекотніше клімат, тим більше тепла організму потрібно розсіювати, тому найвухатіші зайці живуть на півдні. Довжина їх вух досягає половини довжини тіла. А якщо заєць мешкає в північних лісах, де погодні умови досить суворі, де зимові морози досягають позначки 30 градусів і більше, вуха у такого зайця порівняно невеликі – всього 6-8 сантиметрів.
Але якщо заєць є мешканцем степу або пустелі, то розміри його вух значні: від 13 до 18 сантиметрів.
Справа в тому, що через вуха заєць регулює температуру свого тіла. Заячі вуха мають безліч кровоносних судин. В умовах жаркого клімату заєць віддає зайве тепло свого тіла. Передача тепла відбувається через вуха. Вони не дозволяють зайцеві перегріватися. Чим більше вуха, тим більше тепла вони віддають.
Саме тому у зайців, які живуть на півдні, вуха більше, ніж у зайців, які живуть на півночі. На півночі холодно, і тепло необхідно зберігати, а не віддавати. Північному зайцю великі вуха ні до чого.