Негативні риси характеру викликають у кожного неприємні емоції. Саме нагативними рисами характери автори наділяють персонажів, які є антиподами головних герої.
Негативні риси характеру
Злість. Це емоційна риса, яка може виражатися в негативному ставленні будь-якої спрямованості – до себе, людей і навіть до роботи.
Гординя. У релігії така риса навіть вважається одним з тяжких гріхів. Тому що людина, в якій ця якість виражена дуже сильно, втрачає здатність до адекватної оцінки і правильних рішень. Така людина в підсумку приносить шкоду і оточуючим, і собі.
Егоїзм. Ця риса характеру робить негативний вплив в напрямку ставлення до інших людей, тоді як по відношенню до себе суб’єктивно вважається позитивною.
Ревнощі. Ця риса передбачає наявність почуття власництва і чинить руйнівну дію не тільки на інших. Ревнощі можуть штовхати людей на дуже погані вчинки.
Жадібність. Може мати різні форми: жадібність до слави, грошей, речей, їжі, задоволень і т.п. Штовхає людину на непорядні вчинки
Заздрість – це почуття досади, викликане благополуччям, успіхом іншої людини. Це ще один гріх. Кожен з нас можу відчути це почуття, коли порівнює себе з іншими. Найменше схильні до заздрості самодостатні, незалежні, захоплені своєю справою люди. Тому найкращий спосіб боротьби з нею – виховання в людині впевненості в своїх силах, почуття власної гідності, самоповаги.
Жорстокість. Ця риса приносит страждання тим, на кого буде спрямована. Часто жорстока людина керується страхом і невпевненістю в собі.
Згідно із загальноприйнятою думкою, позитивні риси характеру людини завжди приводять особистість до розвитку. Неприйнятні вчинки, навпаки, заганяють в глухий кут. Високо цінується адекватна і гідна поведінка. Важливими показниками виступають справедливі, честолюбні, довірчі та добрі відносини. Засуджуються – зрада, дріб’язковість, заздрість і байдужість.
Прояв темних і світлих сторін оцінюється завжди в сукупності. Ідеалів не буває. Кожен індивідуум має право самостійно вибрати відповідну модель поведінки протягом усього свого життя.