“Неповторний світ дитинства в поезіях Лесі Українки”

Неповторний світ дитинства в поезіях Лесі Українки Твори з укр. літ.

Твір “Неповторний світ дитинства в поезіях Лесі Українки за віршами “Як дитиною бувало” та “Мрії” ви можете доповнити, скоротити за вашим бажанням.

“Неповторний світ дитинства в поезіях Лесі Українки”

Кажуть, що поет формується у дитинстві. Маленька тендітна дівчинка мріяла про надзвичайну дивну казку (вірш «Мрії»). Вік лицарства і шляхетних вчинків приваблював не одне покоління юних романтиків. Однак у Лесі Українки своє бачення доби мужніх воїнів, лицарських турнірів:

Тільки дивно, що не принци.
Таємницею укриті.
Не вродливі королівни
Розум мій очарували.

Дівчинка гортала малюнки лицарських романів. Її приваблювали не переможці лицарських поєдинків, котрі «промовляли люто “Здайся!”», а переможені. Нехай вони і «розпростерті», до землі прибиті списом, але з уст зривається горда відповідь: «Убий, не здамся!»

Маленька дівчинка Леся вже тоді, в пору свого дитинства, поважала силу духу, справедливість. Вона поважала тих, хто навіть під загрозою смерті не хотів здаватися. Можливо саме в них вона вчилася великої мужності. Ця мужність знадобилася їй у житті, допомагала боротися з власною недугою та життєвими негараздами.

В іншому вірші «Як дитиною, бувало» маленька мрійниця Леся виступає мужньою і гордою дівчинкою. Гулі від падіння не викликати сліз. Вона тихо вставала і ніколи не скаржилася на біль від забиття:

«Що болить?» — мене питали.
Але я не признавалась —
Я була малою горда, —
Щоб не плакать, я сміялась.

Такою була поетеса в дитинстві. Вона поважала в людині гордість і силу духу. Сльози Леся, як і лірична героїня вірша, вважала слабкістю. Але минув час, і вже доросла Леся переглянула свої погляди. Щоб не скінчилася драматична ситуація злим жартом або не зірвалося з уст в’їдливе зауваження:

Безпощадній зброї сміху
Я боюся піддаватись,
І, забувши давню гордість.
Плачу я, щоб не сміятись.

Характер Лесі Українки сформувався в дитинстві. Просто з дитинства вона ввійшла в літературу – як символ мужності, стійкості, нездоланності людського духу.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Анна-Марія

    Дякую не за що)

    Відповіcти
  2. нихто

    погано

    Відповіcти
    1. Макс

      Ти офігів

      Відповіcти
  3. Макс

    Дуже гарно написано ДЯКУЮ !!!

    Відповіcти
  4. Миша

    зачем столька многа

    Відповіcти
  5. МАКС

    Та реклама на кошному радочку вже задовбало

    Відповіcти