Плещеєв Олексій Миколайович коротка біографія російського письменника, поета, перекладача, літературного та театрального критика викладена в цій статті.
Олексій Плещеєв біографія
Письменник народився 4 грудня 1825 в місті Кострома в сім’ї чиновника. Батько його помер, коли Олексію було 2 роки. Мати поета, виховувала сина сама. Дитинство Плещеєва пройшло в Нижньому Новгороді.
У 1839 році сім’я переїжджає в місто Петербург, де Плещеєв вступив до школи кавалерійських юнкерів і гвардійських підпрапорщиків. Через 2 роки він йде з училища, а в 1843 році вступив до Петербурзького університету на історико-філологічний факультет. У цей період Микола Олексійович захопився соціалістичними ідеями, політичною діяльністю і реформами в країні.
У 1845 році покинув і університет. До цього періоду Олексій Миколайович активно займався літературною діяльністю – писав вірші, виступав як прозаїк. У 1849 році Плещеєва заарештували через зв’язок з петрашевцяфми. Його звинуватили в розповсюдженні забороненої літератури і засудили до смерті через розстріл. Але вирок вирішено було замінити 4 роками каторги, позбавленням майна. Але, ще більше пом’якшивши вирок, його перенаправили в Оренбурзький край для несення прикордонної служби. Там Олексій Миколайович отримав звання унтер-офіцера, потім прапорщика, а незабаром він перейшов на цивільну службу.
У 1857 році письменник одружився. Через два роки Плещеєв отримав дозвіл на переїзд до Москви, де він повноцінно став займатися улюбленою справою – творчістю. У місті Плещеєв почав співпрацю з журналом «Современник», друкувався в журналах і газетах. Займається написанням критичних статей, даючи відгуки про політичне та суспільне життя Росії.
У 1863 році на Миколу Олексійовича намагаються повісити звинувачення в антиурядовій діяльності. Воно було знято через брак будь-яких доказів.
У 1864 році помирає дружина поета і пізніше Плещеев одружується вдруге. Щоб забезпечити сім’ю він знову надходить на службу, паралельно намагаючись заробити на життя публікаціями своїх творів.
З 1872 року Плещеєв переїжджає в Петербург і починає працювати в журналі «Вітчизняні записки». Він бореться постійно зі злиднями, на знос працює, щоб забезпечити гідний рівень життя для своєї сім’ї.
І доля за довгі роки праці винагородила поета – він отримує спадщину в кінці життя, що дозволило йому безбідно жити, займаючись творчістю.
8 жовтня 1893 року Плещеєв помер в Парижі. Був похований в Москві.