Одне з найпоширеніших питань про кредитування — де видають грошові позики без відмови? Спробуємо розібратися:
чому й кому можуть відмовити у видачі кредиту;
який відсоток відмов у різних фінансових організаціях;
що робити позичальнику, щоб отримати позитивне рішення.
Причини відмов
Досвідчені позичальники знають: після подання заявки на кредит потрібно почекати, доки кредитор перевірить дані. За результатами перевірки ухвалюється рішення — видати грошову позику чи відмовити. Законодавство України не вимагає, щоб фінансова компанія пояснювала, чому на запит ухвалено негативне рішення, але в LoviLave назвали найпоширеніші причини:
Клієнт має погану кредитну історію. Наприклад, він раніше брав кредити й допустив прострочення за ними чи досі не виплатив свої борги.
Позичальник має недостатній рівень доходу: клієнт просить надто велику позику, перевірка показує, що йому не вистачить грошей, щоб вчасно розрахуватися.
Під час заповнення заявки клієнт припустився помилок та/або надав недостовірні відомості.
Відмова буде і в тому випадку, якщо позичальник уже має позику в тій організації, куди він звертається, навіть якщо за нею немає прострочення: спочатку треба закрити поточну позику та тільки потім звертатися за новою.
Частота (відсоток) відмов
Якщо порівнювати статистику банків і мікрофінансових організацій, то останні ухвалюють позитивні рішення набагато частіше. Це пов’язано з тим, що в банках діють суворіші вимоги до одержувачів, до того ж вони видають кредити у великих розмірах, на тривалі терміни (від 12 місяців). МФО ж спеціалізуються на короткострокових та невеликих позиках, повернути які позичальникам простіше.
Однак твердження, що в МФО кожного клієнта зі 100% впевненістю чекає онлайн позика на картку без відмови, є перебільшенням. У кожному разі рішення ухвалюється індивідуально, за результатами оцінки платоспроможності та може бути як ствердним, так і негативним. Приємна новина полягає в тому, що шанси позичити гроші в МФО мають навіть позичальники з простроченням у минулому. Якщо в банках відмовляють у половині випадків, то в LoviLave понад 90% рішень — позитивні.
Як збільшити шанси на отримання онлайн-кредиту
Оцінюючи клієнта, кредитні організації враховують багато чинників, зокрема вік, освіту, особливості працевлаштування, сімейний стан тощо. Усе це береться до уваги й людині присвоюється індивідуальний кредитний рейтинг: що він вищий, то більша ймовірність схвалення. Велике значення має кредитна історія, кожен українець може отримати відомості про неї, звернувшись до одного з Бюро кредитних історій (БКІ), що діють в Україні.
Щоб збільшити шанси на видачу грошової позики, потрібно:
уважно заповнювати заявку;
об’єктивно оцінювати свої доходи й витрати, щоб визначити посильну суму кредиту;
намагатися вчасно виконувати фінансові зобов’язання та уникати прострочення.
У разі фінансових труднощів слід заздалегідь подати запит на продовження термінів кредитування — це рішення допоможе уникнути штрафів, накопичення боргів і зниження кредитного рейтингу.