Опис папуги корели допоможе підготуватися до уроку та зізнатися про зовнішній вигляд птаха та його особливості.
Опис папуги корелли
Корела (наукова назва – Nymphicus hollandicus) — це птах родини какаду.
Корела належить до царства тварин, типу ходорні, підтипу черепні, надкласу щелепні (заурапсиди), класу птахи, ряду папугоподібних, родини какаду, підродини чорних какаду, роду корела, виду корела.
Характерною ознакою корели є високий чубчик на голові і довгий загострений хвіст. Довжина корели (з хвостом) становить 30—33 см, окремо хвоста 14—16 см, вага близько 100 г. Самці і самки корели відрізняються забарвленням оперення. Так, самець забарвлений більш яскраво. Його оперення оливково-сіре темного відтінку, а чубчик і голова мають жовте забарвлення. Махові і рульове пір’я кольору чорного оксамиту з синювато-сірим відтінком. Щоки, передня частина голови і чубчик сірувато-жовті, щоки з оранжево-червоними плямами. Дзьоб нагадує дзьоб какаду, але є значно коротшим. Самки брудно-сірого кольору, нижня сторона тіла з буруватим відтінком, на щоках блідо-коричневі плями. Голова і чубчик у них блідо-сірі з жовтуватим відтінком. На внутрішніх сторонах махових і рульових пір’їн є овальні плями блідо-жовтого кольору, за зовнішніми краями зовнішнього рульового пір’я є жовті смуги з нижньої сторони. У дорослих самців таких плям і смуг немає. Забарвлення молодих пташенят таке ж, як і у самок. Починаючи з 10—12 місяців їх забарвлення стає схожим на забарвлення дорослих птахів. Цих птахів досить легко розводити в неволі і в результаті цього виведено багато нових забарвлень. Останнє сильно ускладнює визначення статі.
Перелічимо тут найвідоміші варіанти забарвлення:
- Альбінос (білий з червоними очима);
- Білий (власне білий з чорними очима);
- Лютіно (жовтий з червоними очима);
- Світло-сірий (світлий сірий з чорними очима);
- Кольори кориці (варіювання забарвлення від найсвітліших до найтемніших відтінків);
- Темно-жовтуватий (варіювання забарвлення від темно-жовтуватого до світло-кремового);
- Шекі (сірий з білими плямами);
- Перлинно-сірий (темний край пера, все інше – світло-сіре аж до білого);
- Білокрилий (птах світло-сірий з білими крилами);
- Чорнокрилий (птах світло-сірий з чорними крилами);
- Чорний (птах чорно-сірий з чорною грудкою).
Мешкають папуги корела тільки в Австралії. Розповсюджені в трав’янистих степах з окремими деревами і кущами, іноді їх можна побачити в напівпустелі, а також вони населяють рівнини біля берегів річок і озер. Папуги корела завжди (окрім періоду розмноження) тримаються невеликими групами у кількості 10-50 птахів. У разі посухи птахи корела скупчуються у великі групи біля водойм.
Живуть корела у лісах на берегах річок, в евкаліптових гаях і в чагарниках савани.
Раціон корела доволі вузький – зазвичай вони харчуються насінням рослин і дерев, а також пшеничними зернами. Є свідчення, що вони також годуються нектаром і дрібними комахами.
Довготривалість життя папуг корела становить 16-18 років. Довгожителі серед корела досягають 20, а іноді й 25 років (але це винятки).
Розмноження птахів корела відбувається в сезон дощів. В гнізді зазвичай 3-7 білих яєць довжиною близько 2,5 см. Пташенята з’являються на світ через 21 день. Висиджують потомство і самка, і самець. Годують пташенят також обоє батьків, по черзі. Через 4-6 тижнів пташенята покидають гніздо.
Цікавим є той факт, що папуг корела офіційно не дозволено вивозити за межі Австралії.
Як вже було сказано, корела добре живуть і розмножуються в неволі. Вони можуть запам’ятовувати деякі слова і мелодії. Але голос у корела надокучливий і одноманітний.
Автор: cup_of_flowers