Чому “Усмішка” фантастичний твір та які ознаки фантастики є у творі Бредбері? Що фантастичне і реалістичне в оповіданні Р. Бредбері “Усмішка”?
Ознаки фантастики у творі “Усмішка”
Твір Дугласа Бредбері являється антиутопічним та фантастичним. Риси фантастики у творі “Усмішка” є, але вони не надто виражені. Автор не використовує ні мандри у часі, ні зоряні війни, не розповідає про прибульців з інших планет, про неймовіні технічні досянення.
Головною ознакою фантастики є те, що події відбуваються у 2061 році. Бредбері описав майбутнє таким, яким він його уявляв. Він змушує читача задуматися про сенс існування людини та людства загалом.
У творі зустрічаються події, які є надреалістичними, наприклад, люди жили поруч із радіоактивним полем, при цьому спокійно могли вирощувати культури, не страждаючи від хвороб, окрім їх безумності. Реальність, яка представлена Реєм Дугласом Бредбері, являється майбутнім людства, де існують свої правила виживання та звички. Замість того, щоб берегти те, що залишилось після війни, люди навпаки знищують, не займаються благоустроєм. Фантастичним також являється сприйняття реальності людьми. Вони не мають мрій, не бажають відновити втрачене, а лише сповнюють світ ще більшою ненавистю. В якості розваги дорослі розбивають машини, підривають заводи, спалюють книжки чи плюють в картини.
Фантастичне і реалістичне в оповіданні Р. Бредбері “Усмішка”
Твір Бредбері “Усмішка” тісно поєднує в собі фантастичне та реалістичне.
Фантастичною є сама ситуація, коли люди знищують культурну спадщину. На мою думку, такий сценарі у реальному світі є маломожливим. А герої цього твору є реальними та звичайними людими.
Фантастичне в оповіданні «Усмішка»
- Нікому невідомий справжній рік, коли відбуваються події;
- Радіоактивні поля, що світяться;
- Свята у місті, під час яких знищували все, що пов’язане з минулим, цивілізацією;
- Осатанілі дорослі, які бажали лише плюнути на картину.
Реальне у творі “Усмішка”
- Хлопчик Том, той, хто з душею серед інших;
- Базарний день у місті, куди прийшов Том;
- Картина «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, заради якої всі зібрались;
- Зруйноване місто після війни;
- Привабливість і таємничість картини «Мони Лізи».
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!
Тепер ви знаєте, чому твір “Усмішка” можна вважати фантастичним та які є риси фантастики.