Перець червоний солодкий – плід однорічних трав’янистих рослин родини пасльонових. Плоди солодкого перцю – помилкові пустотілі ягоди, багатосім’яні, які залежно від різновиду і стадії зрілості бувають і темно- і яскраво -червоними, помаранчевими, а в недостиглому вигляді – зеленими. Червоний перець має високу вітамінність.
Батьківщина – Америка, в тропічних районах якою він зустрічається в дикому вигляді. Розводиться в південних помірних, в субтропічних і тропічних широтах всіх континентів. На території Росії, України, Білорусії і Молдови також називається ” болгарський перець “, так як був завезений з Болгарії в кінці 17 століття.
Хімічний склад червоного солодкого ” болгарського” перцю
У таблиці наведені усереднені значення ( поживні речовини , вітаміни , мікроелементи) з розрахунку на 100 грамів продукту .
Харчова цінність болгарського перцю
Перець червоний солодкий калорійність 26.6 кКал
Вуглеводи 5.7 гр
Білки 1.3 гр
Вода 91.0 гр
Моно – і дисахариди 5.2 гр
Харчові волокна 1.4 гр
Органічні кислоти 0.1 гр
Зола 0.6 гр
вітаміни у болгарському перці
Вітамін А 2.0 мг
Вітамін B1 0.1 мг
Вітамін В2 0.08 мг
Вітамін В6 0.5 мг
Вітамін В9 17.0 мкг
Вітамін C 250.0 мг
Вітамін Е 0.7 мг
Вітамін PP 1.0 мг
Болгарський перець Макроелементи / Мікроелементи
Залізо 0.6 мг
Калій 163.0 мг
Кальцій 8.0 мг
Магній 11.0 мг
Натрій 19.0 мг
Фосфор 16.0 мг
Хлор 19.0 мг
Йод 3.0 мкг
Кобальт 3.0 мкг
Марганнец 160.0 мкг
Мідь 100.0 мкг
Фтор 7.0 мкг
Хром 6.0 мкг
Цинк 440.0 мкг
Червоний болгарський перець корисні властивості для організму людини
Солодкий перець корисний при захворюваннях крові , кровотечі ясен , недокрів’ї , ламкості судин. Солодкий перець стимулюють виділення шлункового соку , травлення , покращують перистальтику шлунка і кишечника , заспокоює нерви , допомагає при кашлі.
Болгарський перець рекомендують при анемії , гастриті , запорах , спазмах , коліках в кишечнику , а так само при підвищеній пітливості.
До складу солодкого перцю входить алкалоїд капсаїцин, який надає овочу характерний смак. Ця речовина стимулює роботу шлунка і підшлункової залози, збуджує апетит, знижує артеріальний тиск, розріджує кров і перешкоджаючи утворенню тромбів. Через малого змісту капсаїцину в солодкому перці, на відміну від гіркого, його можна споживати у великій кількості, не побоюючись при цьому за свій шлунок.
Сік червоного болгарського перцю рекомендують пити при цукровому діабеті, а також для стимуляції росту нігтів і волосся.
Солодкий перець містить сполуки, що не дозволяють канцерогенів проникати в клітини. Це дозволяє забезпечити в деякій мірі захист від розвитку раку.
Ще одна властивість болгарського перцю – прискорення обміну речовин і спалювання більшої кількості калорій. Це зменшує вагу, набрану за їжі з високим вмістом жирів. Також перець запобігає нетравлення шлунка. Він регулює кров’яний тиск і знижує рівень холестерину і тригліцеридів в організмі.
Болгарський перець – протипоказання і шкода
Солодкий перець входить у першу десятку продаються продуктів містять пестициди.
Червоний солодкий перець протипоказаний при важкій формі стенокардії, порушеннях серцевого ритму, гіпертонії, виразці шлунка і 12 -палої кишки, гастриті з підвищеною кислотністю, при загостреннях хронічних захворювань нирок і печінки, коліті, застарілому геморої, підвищеній збудливості нервової системи, безсонні, епілепсії.