Цікаві факти про песця допоможуть дізнатися багато інформації про цих тварин.
Песець: цікаві факти
Песець – хижий ссавець родини собачих, єдиний представник роду песців. Невелика хижа тварина, що нагадує лисицю. Цю тварину ще називають полярна лисиця або арктична лисиця.
Влітку песці в лігві запасають на зиму надлишки їжі.
Песець – це єдиний з роду собачих, хто змінює колір забарвлення під час зимового і літнього періоду.
Вони живуть парами, розходяться тільки взимку для видобутку їжі.
Вагітна самка припиняє полювання, так як про неї піклується партнер, приносячи їй їжу.
Взимку песці часто ходять по п’ятах за білими ведмедями, щоб з’їсти залишки їх трапези.
У тварини унікальна система теплообміну. Песець починає мерзнути з позначки -70 градусів за Цельсієм.
Опис песця українською
Тіло песця довге, до 75 см, а ось лапи у них відносно короткі. Хвіст близько 52 см і досягає землі. Самець в середньому важить 3,5 кг, а самка близько 3 кг. Шерсть дуже м’яка і густа. Виділяють дві форми забарвлення песця – білу і блакитну. Влітку білий песець має сірувато-бурий окрас. Блакитний песець взимку і влітку має димчасто-сіре, блакитне забарвлення. Линяють тварини двічі на рік. Мордочка у нього коротка і слабо загострена. Вушка маленькі і закруглені.
Песець де мешкає?
Тварини мешкають в лісотундрі і тундрі Північної Америки, Євразії, на островах Північного Льодовитого океану. На материковій частині переважно мешкають білі песці, а ось на островах блакитні. Цей звір є єдиним хижаком, який повністю заселив всю тундру Північної півкулі, навіть льоди, що дрейфують Північного Льодовитим океаном.
Песець: розмноження
Сім’я песців включає в себе самця, самку, молодих самок з попереднього посліду, а також маленьких дитинчат. Тварини селяться колоніями по 2-3 сім’ї. Більшу частину життя звірята кочують у пошуках їжі. Але коли приходить пора обзавестися потомством, він повертаються в рідні місця, де жили восени.
Ідеальне місце для нори – серед каменів і в м’якій землі. Камені захищають їх житло від розкопування норки ворогами. Песець прориває хід аж до рівня вічної мерзлоти. Коли грунт починає танути, він поглиблює нору. Обов’язково, щоб поруч з місцем проживання була вода. Оскільки в тундрі мало місць для риття нір, то песці можуть в одній і тій же норі виводити потомство протягом 15 років.
Після спарювання навесні, самка виношує дитинчат 49-57 днів. В одному приплоді може бути 7-12 малюків, про які дбайливо піклуються обидва батьки.
Песці всеїдні. Раціон їх харчування становлять 125 тварин і 25 видів рослин. Але основою меню є дрібні гризуни і птиці, риба, ягоди, трава, морська капуста і водорості. У роки голодування не гребує падаллю.
Сподіваємося, що реферат про песця допоміг Вам підготуватися до заняття. А свою розповідь про песця Ви можете залишити через форму коментарів нижче.