Піраміда Хеопса: цікаві факти для дітей розкажуть багато неймовірної інформації про цю давньоєгипетську споруду.
Піраміда Хеопса: цікаві факти
Піраміда Хеопса (Хуфу), Велика піраміда Гізи – найбільша з єгипетських пірамід, пам’ятник архітектурного мистецтва Стародавнього Єгипту. Ця піраміда єдине з «Семи чудес світу», що збереглося до наших днів, і найдавніша з них: її вік оцінюється приблизно в 4500 років.
Археологи стверджують, що це була найвища споруда в світі близько 3800 років.
Вважається, що велика піраміда служила астрономічною обсерваторією для древніх єгиптян. Її вентиляційні канали та коридори точно вказують на такі зірки, як Тубан, Сіріус та Альнитак.
В Єгипті офіційно святкується дата початку будівництва піраміди Хеопса 23 серпня 2480 року до н. е.
Верх піраміди раніше прикрашав позолочений камінь пірамідальної форми.
Висота Великої піраміди складає 139 метрів. Велика піраміда має ширину 230 м.
Поблизу піраміди археологи знайшли ями з староєгипетськими човнами з кедра, зроблені без використання кріплень і цвяхів. Його розібрали на 1224 частини для кращого транспортування. Реставратор Ахмед Юссуф Мустафа цілих 14 років збирав його назад.
Геродот в своїх творах повідомляв (як мінімум, через 2 тисячоліття після появи Великої піраміди), що вона була зведена за часів фараона-деспота на ім’я Хеопс, який правив 50 років, що на будівництві було зайнято 100 тис. чол. протягом двадцяти років, і що піраміда зведена в честь Хеопса, але не його могила.
Незважаючи на пекуче сонце температура всередині пірамід залишається постійною 20°С – середня температура на землі.
Велика піраміда, як вважають, побудована з більш ніж двох мільйонів кам’яних блоків, вага яких коливається від двох до п’ятдесяти тонн, хоча залишається загадкою те, як вони транспортувалися.
Розчин, який використовували при будівництві має невідоме походження. Він був проаналізований, і його хімічний склад відомий, але його не можна відтворити. Він сильніше каменю і все ще тримається сьогодні.