Андрій Кокотюха “Полювання на Золотий Кубок” характеристика головних героїв Дениса та Максима допоможе розкрити їх образи, риси характеру.
“Полювання на Золотий Кубок” головні герої
- Денис Черненко — енергійний, імпульсивний семикласник, що любить спорт.
- Максим Білан — семикласник, відмінник, спокійний, розумний, стриманий. На перший погляд — “ботан”, але має власну гідність і хист до аналізу. Саме він пропонує ідею самостійно розкрити змову щодо викрадення кубка. Його бабусина квартира стає «штабом» для розслідування.
Другоряні персонажі “Полювання на Золотий Кубок”:
- Володя Завгородній – старшокласник, найкращий спортсмен школи, кумир Дениса. Він мав величезні борги через азартні ігри, щоб повернути їх, він вирішив викрасти Золотий кубок і продати його. “Володько Завгородній був його кумиром. Найкращий спортсмен школи, мікрорайону, району і навіть усього Києва.”; “Швидше за всіх бігає, краще і більше за всіх підтягується на турніку, головний нападник шкільної футбольної команди і збірної району — всього не перелічиш. Щоправда, перше місце в змаганнях із плавання розділив із Толиком Тумановським з паралельного класу — однак Володькові фанати, до яких належав Денис, і абсолютно всі шпендики з молодших класів на це не зважали. «Їхній» Володько все одно був для них абсолютним чемпіоном.”
- Толя Тумановський – син спонсора змагань, теж популярний спортсмен.Спочатку він був потенційним підозрюваним у крадіжці кубка. На його рюкзаку була емблема Людини-павука. Толик Тумановський випав зі списку підозрюваних, бо сам прийшов викупити у злодіїв кубок
- Юрко Боровий – друг Завгороднього
- дядя Костя – власник залу гральних автоматів
- Вчитель історії (Чапля) – суворий, але з почуттям гумору.
- Фізрук Олексій Валерійович (Чемпіон) – підтримує Дениса як спортсмена.
- Ганна Павлівна (класна керівниця) – справедлива вчителька, розуміє ситуацію кожного учня.
- директор школи (Шеф) – розумний та делікатний. Він розуміє, що кубок викрав хтось із учнів, тому дає час на його повернення.
- вчитель хімії Юхим Юхимович – захоплюється детективами. Він обробив Золотий кубок спеціальною речовиною, яка залишала чорні сліди на руках тих, хто торкався його без рукавичок. “А Юхим Юхимович — справді хороший учитель. Білан-старший навіть колись обмовився Біланові-молодшому: він — місцева велика людина, людина-легенда. Хоча б через те, що всіх учнів уперто називав на «ви», зате до колег, у тому числі до директора, принципово звертався хоч на ім’я по батькові, але при цьому — на «ти». Йому все прощають. Давно на пенсії повинен бути, ба ні — не відпускають. Що цілком збігалося з бажаннями самого вчителя. Поза школою і своїм кабінетом цей самотній чоловік себе просто не уявляв”
“Одне із захоплень Хіміка – детективні романи. Хімія – таки нудна наука, ось він і відпочивав із детективами. Чоловік самотній, живе у великій квартирі сам із собакою. Йому хочеться вражень. Коли я з ним поговорив на великій перерві, він із пів слова мене зрозумів. Це він від гріха подалі підстрахувався та обробив кубок якоюсь гидотою… Тому, до речі, директор йому кубок і довірив: крадії здобич у жодному разі далеко не занесуть.”
“Полювання на Золотий Кубок” характеристика героїв
Характеристика Дениса Черненка
Денис Черненко – головний герой твору Андрія Кокотюхи «Полювання на Золотий Кубок» — Денис Черненко. Він — учень сьомого класу, який захоплюється спортом. На початку твору Денис здається дуже запальним, емоційним і навіть трохи заздрісним. Його розлютило те, що Максим Білан дав йому неправильну підказку на уроці історії, через яку з нього сміявся увесь клас. Через це між хлопцями виник конфлікт, який навіть закінчився бійкою.
Але згодом Денис змінився. Йому стало цікаво спілкуватися з Максимом та шукати зловмисників, які хотіли викрасти Золотий Кубок. Це показує, що Денис не злопам’ятний і вміє визнавати свої помилки. Він сміливий, бо не побоявся йти на ризик під час розслідування. У нього добре розвинене почуття справедливості — саме тому він вирішив допомогти знайти злочинців, а не просто здати Максима, як радили деякі.
Мені Денис подобається, бо він чесний та справедливий. Йому не байдуже, що відбувається навколо.
Риси характеру Дениса Черненка:
емоційний та запальний
рішучий
чесний
сміливий
справедливий
товариський
здатний змінюватися і визнавати помилки
Цитатна характеристика Дениса Черненка
“…родина Черненків переїхала до Києва років десять тому. Двійнята Коля і Оля, брат і сестра Дениса, народилися вже тут. Сам Денис не пам’ятав свого життя в містечку, де народився і куди його регулярно вивозили на літо до бабусі. Тільки час від часу згадував незрозумілі поки що розмови батьків про силу-силенну всього, що довелося для переїзду в столицю продати… Але щось невловиме не давало йому повністю відчувати себе частиною великого міста, в якому Максим Білан чувся, мов риба у воді.”
“Денис згадав, що в нього вдома — четверо у двох кімнатах. І не скоро буде комп’ютер, яким він, до речі, так і не навчився користуватися. Звісно, в різні там іграшки у клубах грався, але не часто. Як там мама казала: «Наш сімейний бюджет до цього не готовий»…”
Характеристика Максима Білана
Максим Білан — один із головних героїв детективної повісті «Полювання на Золотий Кубок». На перший погляд Максим — просто звичайний зубрила. Він завжди готується до уроків, знає все з історії, сидить тихо і не лізе в бійки.
Максим разом із Денисом Черненком випадково дізнається про план викрадення Золотого кубка. Він не лякається, не біжить до вчителів, а пропонує Денису самостійно викрити злодіїв. Вони стали командою, і саме завдяки йому Денис зрозумів, що не тільки м’язами можна досягти результату, а й розумом. Завдяки Максиму викрадачі були знайдені, а кубок повернуто до школи.
Максим Білан — герой не тому, що він сильний, а тому, що він чесний, розумний, спокійний і вміє тримати себе в руках. Він довів, що навіть “ботан” може бути хоробрим і винахідливим. Іноді справжні герої — це не ті, хто рятує світ, а ті, хто не боїться діяти правильно, навіть коли це складно.
Риси характеру Максима Білана:
– розумний
– чесний
– сміливий
– обережний
– допитливий
– відповідальний
Цитатна характеристика Максима Білана
“Максим був корінним киянином”
“Битися Максим не вмів і не любив. Не любив тому, що не вмів, а не вмів через те, що не любив. Але протистояти насильству вважав за обов’язок.”
“Максимів тато через свою фірму закупив для школи кілька нових комп’ютерів, а його мама організувала всьому 7-А безкоштовні квитки в театр на «Острів скарбів».”
“А цей Максим справді розумник, без сумніву. План простий — міг Денис і сам до такого додуматися. Але ж не додумався… І все в Максима передбачено, все, як у кіно, продумано. Правда, хуліганити доведеться йому, Денисові. Але ж іншої ролі для себе він і справді не бачив.”