VR-гарнітури або як їх ще називають «окуляри віртуальної реальності» – одні з найсучашніх пристроїв, які використовуються для розваг.
Свого часу перші такі окуляри високо оцінили геймери, а також ті, хто полюбляють дивитися 3Д-кіно. Але для того, щоб придбати відповідну модель, яка буде ідеально підходити для ваших цілей, в процесі вибору потрібно звертати увагу на кілька важливих критеріїв. Розглянемо декілька рекомендацій фахівців, які допоможуть вам з придбанням.
Особливості вибору VR-гарнітури в залежності від бюджету
Багато користувачів, які набувають окуляри віртуальної реальності вперше, не хочуть витрачати на покупку занадто багато коштів. Тому вони вважають за краще придбати бюджетну модель, вартість якої не перевищує 50 доларів США. Стартувати їх ціна може від 15 доларів.
Отже, найпростіші моделі мають вкрай просту конструкцію і зроблені з картону. У таку спеціальну коробочку вставляється смартфон, а завдяки парі спеціальних лінз зображення набуває ефект 3D. До речі вперше таку модель презентувала відома компанія Google.
Завдяки своїй доступності, такі моделі купуються частіше інших. А розробники стверджують, що саме такий варіант буде ідеальним для першого знайомства. Зараз вони випускають аналогічні по конструкції пристрої, щоправда, для їх корпусу використовують пластик, щоб окуляри були більш міцними.
Вибір відповідної моделі повинен здійснюватися виходячи з таких параметрів:
- діагональ вашого смартфону;
- матеріал корпусу, а саме його міцність.
Крім того, перед покупкою обов’язково переконайтеся в тому, що ваш смартфон підтримує програми віртуальної реальності, щоб в подальшому не зіткнутися з проблемами неможливості відтворення контенту.
Якщо ж ви готові витратити на придбання трохи більше коштів, наприклад, 50-200 доларів США, асортимент істотно розширюється. Такі окуляри середньої цінової категорії зазвичай мають спеціальні датчики, а також додаткові налашьування і функції, які значно підвищують якість відтворення відео.
Вбудовані датчики відслідковують рухи, які ви робите головою, що дозволяє користувачеві максимально відчути себе всередині гри або відео. Щоб придбати відповідну модель, варто звернути увагу на такі аспекти:
- чи є вбудований датчик наближення;
- чи присутній акселерометр;
- чи в наявності вбудований гіроскоп;
- яким чином здійснюється управління, за допомогою пульта або геймпада;
- яка кількість додатків підтримується;
- для пристроїв, які мають власний дисплей, важливий критерій – діагональ дисплею;
- обов’язково переконайтеся в сумісності обраної моделі з тим пристроєм, до якого ви плануєте її підключати.
Для тих покупців, які не планують економити на купівлі окулярів віртуальної реальності і готові витратити більше 300 доларів, сучасні виробники готові запропонувати по-справжньому дивовижні моделі. Саме такі дорогі окуляри здатні продемонструвати найбільш якісну графіку, а також відрізняються здатністю відтворювати об’ємний звук. Також приємно дмвує велика кількість різноманітних датчиків і наявність зовнішньої камери.
Купуючи такий дорогий гаджет, обов’язково візьміть до уваги:
- потужна гарнітура зможе себе виправдати тільки в тому випадку, якщо ваш комп’ютер демонструє досить високу продуктивність або ви використовуєте ігрову консоль;
- для шоломів різних виробників характерний доступ до різної кількості додатків, з чим також варто ознайомитися заздалегідь;
- комплектація конкретної моделі може відрізнятися. Так, до деяких виробники пропонують досить великий асортимент аксесуарів, що позбавить вас від зайвого клопоту і додаткових фінансових витрат.
Таким чином, визначившись з бюджетом, ви зможете підібрати ідеальний для себе варіант. І незамінним помічником у вирішенні цієї задачі може стати цінової навігатор «Всі ціни», який дозволяє порівняти ціни на будь-які моделі окулярів, а також ознайомитися з усіма їхніми характеристиками.