Повідомлення про Тараса Шевченка розповість про життя найвідомого українського письменника.
Розповідь про Шевченка
Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1914 року в с. Моринці (нині Черкаська область). Був третьою дитиною селян-кріпаків Григорія и Катерини. У 1916 році сім’я переїхала до села Кирилівка, де майбутня легенда української література провела своє дитинство. 1 вересня 1823 року померла мати поета від тяжкої праці. У жовтні того ж року батько одружився на Оксані Терещенко, яка зі зведеними дітьми поводилася жорстоко. 2 квітні 1825 року також від тяжкої праці помер і батько 11-річного Тараса.
В дитинстві Шевченко відчував великий потяг до живопису, тому і займався малярством у диякона Єфремова. У 1827 році зустрічався з Оксаною Коваленко, про яку неодноразово згадував у своїх творах.
Коли йому було 14 років, його зробили дворовим слугою при маєтку Павла Енгельгардта. У 1831 році пан Енгельгардт з Тарасом переїхали до Санкт-Петербургу, де він почав навчатися мистецтву у Василя Ширяєва. Улітку 1836 року познайомився із Сошенком, Гребінкою, Венеціановим і Григоровичем, які відіграли важливу роль у його житті.
Навесні 1838 року Жуковський і Брюллов вирішили викупити Шевченка з кріпацтва – це їм коштувало 2500 рублів. Наприкінці 1839 року Шевченко тяжко захворів на тиф. Під враженням вістки про смерть автора «Енеїди» Шевченко написав вірш «На вічну пам’ять Котляревському».
Літературу митця взагалі поділяють на три етапи:
1) «Рання творчість» (1837−1843); У 1840 році вийшла збірка «Кобзар».
2) «Період трьох літ» (1843–1845);
3) «Період» заслання» (1847−1857);
У травні 1843 року Тарас Григорович починає свою першу подорож Україною. Упродовж наступного півріччя письменник побував на Чернігівщині, Черкащині, на Полтавщині і на Київщині. Після повернення до Петербургу, у 1845 поет починає свою другу подорож на Батьківщину.
У квітні 1846 року Тарас Шевченко став членом Кирило-Мефодіївського братства, таємної політичної організації. У 1847 році почалися доноси на учасників цього братства, а вже 5 квітня українського митця було заарештовано. Його було під конвоєм відправлено до Петербургу, а також конфісковано збірку «Три літа». Перебуваючи за гратами, поет пише вірші, які ввійшли до збірки в «В казематі». Шевченка звинуватили в написанні вірші малоросійською мовою, тому його було призначено рядовим в Оренбурзький окремий корпус, при чому з забороною писати і малювати. Проте письменник все одно продовжує таємно це робити.
У квітні 1850 року Шевченка вдруге заарештували й після піврічного ув’язнення помістили в Новопетровському береговому форті, що на півострові Мангишлак; там він перебував сім років. Завдяки друзям Шевченка у 1857 році його було звільнено від заслання. Навесні 1858 року Тарас починає третю подорож Україною, де не був протягом останніх 12 років.
10 березня 1861 році Кобзар помер. За життя Тараса Шевченка лише незначна частина його поезій побачила світ через цензуру. Його було поховано в Петербурзі, а 22 травня його було перепоховано в Каневі на Чернечій горі.
Його значення для всього світу дуже важко недооцінити: сьогодні його творчість вивчають майже в усіх школах планети, а самому письменнику покладено більше 1200 пам’ятників.
Народився в 1814. Є помилки в датах.
Дякую