Повідомлення про хрящових риб коротко розповість Вам про цих мешканців океанів і морів. Інформація про хрящові риби допоможе підготуватися до заняття і поглибити свої знання в області біології.
Розповідь про хрящових риб
Хрящові риби населяють моря й океани. Вони характеризуються повністю хрящовим скелетом, який складається з черепа і хребетного стовпа. Хребет складається з хребців, має два відділи: тулубний і хвостовий. Хорда зберігається протягом усього життя у вигляді тонкого тяжа в центрі тіл хребців і заповнює простір між ними. Тіла хребців тулубного відділу утворюють верхні дуги, через які проходить спинний мозок. У хвостовому відділі хребці мають ще нижні дуги, через які проходить хвостова артерія та вена. Хвіст — найрухливіша частина тіла риб, тому його судини потребують захисту від здавлювання.
Головний мозок хрящових риб захищений мозковою коробкою. Луска, якщо є, плакоїдна.
Їх особливість внутрішньої будови – відсутність плавального міхура. Щоб не впасти на дно водойми, хрящові риби повинні перебувати в постійному русі. Кровоносна система хрящових риб постачає органи кров’ю набагато ефективніше, ніж у інших видів риб. У серці тварин розташований артеріальний конус, завдяки якому збільшується ефективність кровообігу. Головний мозок краще розвинений, ніж у кісткових риб, за рахунок збільшення переднього мозку. У представників класу хрящових риб є клоака, яка представляє собою розширений кінцевий відділ кишечника. У нього впадають протоки статевої і видільної систем.
Чим харчуються хрящові риби?
Хрящові риби харчуються іншими дрібними рибками, молюсками й ракоподібними.
Як розмножуються хрящові риби?
Хрящові риби розмножуються кількома шляхами: відкладання яєць, яйцеживородіння або живородіння. Їм властиве внутрішнє запліднення і прямий розвиток.
Значення хрящових риб
Хрящові риби дуже важливі для океанічних і морських екосистем. Для людини вони є цінними промисловими видами. Шкіра риб використовується в шкіряній промисловості. З акулячої печінкової тканини виготовляють медичні препарати. Також їх використовують в кулінарії для приготування екзотичних страв з плавників або інших частин тіла риб. Шляхом переробки рибних тканин виробляють технічний жир і м’ясо-кісткове борошно. Багато видів людина тримає в акваріумах в якості домашніх вихованців.
Цікаві факти про хрящових риб
У хрящових риб універсальний імунітет. Через мільйони років еволюції вони стали стійкі до всіх захворювань.
Деякі риби дихають не тільки зябрами, а й шкірою.
Незадовго до народження потомства хрящові риби втрачають апетит, щоб хижаки не з’їли своє ж потомство.
Хрящові риби володіють прекрасним слухом і свою жертву можуть почути за 300 м.
Практично всі хрящові бачать світ в чорно-білому спектрі. І тільки акули вміють синхронно моргати.
Сподіваємося, що реферат про хрящових риб допоміг Вам підготуватися до заняття. А розповідь про хрящових риб Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.