Цікаві факти про пугача містять багато нового про цих птахів з сімейства совиних.
Пугач: цікаві факти
Пугач – найбільший представник совоподібних
У пугача немає природних ворогів, жоден звір не полює на дорослих птахів. А ось на пташенят нападають лисиці і вовки.
Цей безшумний і грізний хижак з потужними гострими кігтями на лапах полює не тільки на невеликих гризунів, але і на зайців, гусей і, навіть молодих кабанів. Здобич пугача може перевищувати розміри самого хижака в 10 разів!
Пугачі люблять усамітнення, їх особиста територія може досягати 30 кв. км.
Пугач однолюб, і одного разу створивши пару, птиці залишаються вірні одне одному до кінця життя.
Голос у пугача потужний, звуки він видає гучні і оглушливі. Тихої безвітряної вночі голос пугача можна чути на відстані в 4 км. Часто на вигуки або регіт пугача відповідають виттям навіть вовки.
У неволі пугач може прожити до 40 років. Хоча в дикій природі цей термін значно менше.
Розмах крил птаха сягає до 1.5-2 метрів.
Пугачі – дуже розумні птахи: якщо гнізду загрожує небезпека, хижаки відкривають свої крила, щоб здаватися більше, і кружляють над потенційним ворогом (твариною або людиною), страхітливо клацаючи дзьобом. Якщо це не допомагає, пугач часто симулює травму крила, відволікаючи на себе увагу.
Величезні оранжево-червоні очі, вушка з пір’я і гучний, дивний голос пугача завжди були причиною забобонів, що оточують цих птахів. Вважалося, що пугач, що сидить на даху, віщує швидку смерть одному з мешканців будинку, тому цих птахів часто використовували в ритуальних магічних обрядах. Череп гімалайського рибного пугача має велику цінність, а мука, приготована з розмелених кісток птиці, застосовувалася в народній медицині для лікування віспи.
У шлюбний період ухання пугачів зливається в один суцільний гул, а за підрахунками вчених, за ніч пугач здатний ухнути більше 1000 разів.
Пугач занесений до Червоної Книги, цих птахів на землі стає все менше, вони під загрозою зникнення.