“Пурпурне плаття” О’Генрі короткий зміст (переказ) ви можете прочитати за 5 хвилин.
“Пурпурне плаття” О’Генрі скорочено
Автор описує важливість пурпурного кольору, який отримав визнання серед синів і дочок роду людського. Всі жінки люблять цей колір – коли він в моді.
Ось чому Мейда – дівчина з великими карими очима і волоссям кольору кориці, продавщиця з галантерейного магазину «Вулик» – звернулася до Грейс – дівчини з брошкою зі штучних діамантів і з ароматом м’ятних цукерок в голосі – з такими словами:
– У мене буде пурпурове плаття до Дня Подяки – шию у кравця.
А Грейс сказала, що хоче пошити червоне, так як всі чоловіки від нього без розуму.
Мейда наполягала на пурпуровому кольорі, її сукню старий Шлегель обіцяв зшити за вісім доларів …
Але Грейс говорила Мейді, що вона помилилася у виборі кольору, так як сама вчора чула, що містер Ремсі говорив, що найрозкішніший колір – червоний.
Але Мейда була в захваті від своєї пурпурної сукні, вона за вісім місяців економії зібрала 18 доларів. Цих грошей їй вистачило, щоб купити все необхідне для сукні і дати Шлегелю чотири долари вперед за шиття. Напередодні Дня Подяки у неї набереться якраз достатньо, щоб заплатити йому останні чотири долари … І тоді в свято вона надіне нову сукню!
Щорічно в День Подяки господар галантерейного магазину «Вулик», старий Бахман, давав своїм службовцям обід, який вони обговорювали протягом усього року.
Посередині магазину накривався довгий стіл. Вітрини завішували обгортковим папером, і через чорний хід вносилися індички та інші смачні речі, закуплені в кутовому ресторанчику. У День Подяки містер Ремсі завжди був головним організатором святкового обіду …
Містер Ремсі був керуючим магазином, ніколи не приставав до молоденьких продавщиць, розповідав їм непристойні анекдоти. Крім того, що містер Ремсі був справжнім джентльменом, був схиблений на здоров’ї і вважав, що ні в якому разі не можна харчуватися тим, що вважають корисним. Він рішуче протестував, якщо хто-небудь зручно влаштовувався в кріслі, або шукав притулку від сніжної бурі, або носив калоші, або приймав ліки, або ще як-небудь плекав власну свою персону.
Кожна з десяти молоденьких продавщиць мріяла бути з ним поруч. Тому що старий Бахман збирався на наступний рік зробити його своїм компаньйоном.
На святковий обід кожен раз запрошувалися два італійця – скрипаль і музикант, – і після обіду всі трохи танцювали.
І от, уявіть, задумані дві сукні, які повинні підкорити містера Ремсі: одне – пурпурне, інше – червоне. Звичайно, в сукнях будуть і інші дівчата, але вони в рахунок не йдуть. Швидше за все на них буде що-небудь на зразок блузки да чорної спідниці – нічого путнього у порівнянні з величчю пурпура або червоного кольору.
Грейс теж накопичила грошей, вона хотіла купити готове плаття, яке потрібно було трохи вшити.
Підійшов вечір напередодні Дня Подяки. Мейда поспішала додому, радісно передчуваючи щасливе завтра. Вона мріяла про свою пурпурову сукню, і сподівалася, що містеру Ремсі подобається саме пурпурний, а не червоний. Вона вирішила зайти додому, взяти чотири долари і потім заплатити Шлегелю за сукню.
Грейс жила в тому ж будинку. Вдома Мейда застала шум і переполох – Грейс спустилася до Мейди вся в сльозах, вона повинна була господині будинку чотири долари, і та її виставила на вулицю.
Мейда дізналася від Грейс, що свої гроші вона витратила на сукню, і думала, що господиня почекає з платою до наступного тижня.
Мейда простягнула Грейс свої чотири долари, чим дуже обрадувала заплакану дівчину.
У День Подяки, Грейс в червоній сукні була чарівна. Мейда сказала Грейс, що її сукня не готове, і вона залишиться вдома.
Грейс хотіла переконати подругу піти в тому, що є, але Мейда вирішила нікуди не йти без своєї пурпурної сукні.
І довгий час, поки там йшов обід, Мейда просиділа біля вікна. Вона представляла як дівчата веселяться в День Подяки, як походжає містер Ремсі, жвавий, добрий, стежачи за тим, щоб усім було добре.
В 4:00 дня вона з байдужим обличчям і відсутнім поглядом повільно попрямувала до крамниці Шлегеля і повідомила йому, що не може заплатити за сукню залишилося чотири долари. Але Шлегель віддав їй сукню без грошей, він бачив як дівчина два роки проходила повз його крамниці, і дивилася на вітрини … Мейда пообіцяла повернути йому гроші, вона була так вдячна йому. Мейда схопила сукню і побігла додому, але на вулиці починався дощ, якого дівчина навіть не помітила.
В 5:00 вона вийшла на вулицю в своєму пурпурному платті. Дощ полив сильніше, пориви вітру обдавали її цілими потоками води. Люди тікали, ховалися від дощу, і здивовано озиралися на красиву дівчину зі щасливими очима, яка безтурботно крокувала крізь бурю, немов прогулювалася по саду в безхмарний літній день.
У Мейди не було парасольки, не було калош. У неї було пурпурове плаття, про яке вона мріяла так давно.
Хтось вийшов з-за рогу і загородив їй дорогу. Вона підняла голову – це був містер Ремсі, і очі його горіли захопленням і інтересом.
– Міс Мейда, – сказав він, – ви просто чудові в новій сукні. Я дуже шкодую, що вас не було на обіді. З усіх моїх знайомих дівчат ви сама розсудлива і розумна. Ніщо так не зміцнює здоров’я, як прогулянка в негоду … Можна мені пройтися з вами?
І Мейда зашарілася і чхнула.