Цікаві факти про Рене Декарта розкриють невідомі сторони життя (біографії) відомої людини.
Рене Декарт (1596-1650) – французький філософ, математик і фізик, був основоположником аналітичної геометрії.
Рене Декарт цікаві факти
Рене Декарт народився 31 березня 1596 року в маленькому містечку в місті Лае (тепер Декарт), Франція. Рід Декартів належав до дворянства. Його мати померла, коли йому виповнився 1 рік.
Дитиною Рене завжди ставив багато запитань, так що батько прозвав його «маленьким філософом».
Отримав релігійне виховання, вивчав право.
У 1617 році Декарт надягає мундир волонтера нідерландської армії. Від платні він відмовляється, щоб бути вільним від будь-яких обов’язків, не ходить навіть на паради, сидить удома і займається математикою. Два роки самітницького життя в Сен-Жерменському передмісті не пройшли даром Декарт стає одним з найвидатніших математиків епохи.
Рене Декарт захоплювався не тільки математикою як наукою. Він захоплювався науками від медицини до метеорології. Його численні праці були присвячені філософії, астрономії, психології, фізіології, фізиці та іншим наукам. Декарт перший математично вивів закон заломлення світла (незалежно від В. Снелліуса) на кордоні двох різних середовищ.
У 1635 році у Декарта народилася незаконна дочка Франсина (від служниці). Прожила вона всього 5 років (померла від скарлатини); смерть дочки Декарт розцінив як найбільше горе у своєму житті.
Головним відкриттям Декарта в математиці переважна більшість вчених вважає легендарну систему координат, яка дістала згодом назву декартовой. Ця система зіграла визначальну роль в історії аналітичної геометрії.
Знаменитий філософ, природознавець і математик Рене Декарт придумав нумерацію крісел в театрах. Запропонована ним система швидко прижилася, і зараз вона нікого не дивує.
Довгий час вважалося, що Рене Декарт помер від пневмонії. Такою була офіційна версія шведського двору: виснажений роботою Декарт застудився і через кілька днів хвороби помер від запалення легенів. Однак за іншою версією, вчений був отруєний.
Декарт вважається основоположником сучасної рефлексології (науки про рефлекси). Найбільшим його відкриттям в цій області є принцип рефлекторної діяльності. Декарт представив модель організму як працюючий механізм. Це і послужило фундаментом для розвитку психології. Російський учений Іван Павлов біля своєї лабораторії встановив пам’ятник-бюст Декарту, так як вважав його засновником всіх своїх досліджень і зроблених відкриттів.