Різниця між шлюбом та сім’єю
Шлюб і сім’я … ці слова настільки вкоренилися у свідомості більшості людей, що практично стали синонімами. Багато хто навіть не відчувають різниці в цих двох поняттях, і абсолютно марно, адже вона більш ніж істотна.
Відмінність шлюбу від сім’ї
- Шлюб – повинен бути офіційно зареєстрований, а сім’я може існувати без реєстрації.
- Сім’я об’єднує не тільки подружжя, але і їх батьків та інших родичів.
Шлюб – це історично сформовані різноманітні механізми соціального регулювання (табу, звичай, релігія, право, мораль) сексуальних відносин між чоловіком і жінкою, спрямованого на підтримку безперервності життя.
Мета шлюбу полягає у створенні сім’ї та народження дітей, тому шлюб встановлює подружні і батьківські права і обов’язки.
Слід мати на увазі, що шлюб і сім’я виникли у різні історичні періоди.
Сім’я – це спільнота, заснована на шлюбі подружжя (батька, матері) та їх неодружених дітей (власних та усиновлених), пов’язаних духовно, спільністю побуту і взаємною моральною відповідальністю. Сім’я являє собою більш складну систему відносин, ніж шлюб, оскільки вона, як правило, об’єднує не тільки подружжя, але і їх дітей, інших родичів або просто близьких подружжю і необхідних їм людей.
Поглянувши неозброєним поглядом на дані визначення відразу видно істотні відмінності між ними. Людина, завівшись штампом у паспорті вважає, що він створив сім’ю, абсолютно забуваючи наділити свій шлюб необхідними складовими родини. Виходячи з даного вище поняття “шлюб”, вступаючи в шлюб людина робить перший крок на шляху до створення сім’ї, але вже ніяк не завершує даний процес. Кожному одруженому слід докласти максимум зусиль для створення міцної і дружної сім’ї.
Шлюб, на відміну від сім’ї, повинен бути офіційно зареєстрований в органах реєстрації актів цивільного стану, і тільки тоді союз двох людей визнається шлюбом. Родина ж може існувати і без реєстрації, ґрунтуватися виключно на бажання двох людей бути разом.
Тепер ви знаєте яка різниця між шлюбом та сім’єю, і зможете правильно вживати ці терміни.