Розповідь про голодомор для дітей допоможе дізнатися про важкі часи в історії України. Текст про голодомор можна доповнити цікавими фактами.
Розповідь на тему “Голодомор”
«Тоді їх міг врятувати хліб…
Тепер нас врятує пам’ять…»
Тема голодомору після стількох років пробуджує й стискає досі. Моє покоління чуло про це лише від стареньких бабусь або дідусів, читало в книжках. Та навіть роздуми про голодомор і той жахливий час перевертає всю мою свідомість.
Що я знаю про голодомор? Україна зуміла пережити два таких випробувань, та найстрашнішим по праву вважають 1932-1933 років. Суспільство, цвіт нації штучно та масово винищували. Матері навмисно вбивали своїх дітей аби ті не мучились від голоду. Це мені ще в дитинстві старенька сусідка розповідала. Та страшна мука забрала життя мільйонів українців, спустошила землю, зруйнувала сільське господарство.
Моє ставлення до голодомору досить неоднозначне. Це був період справжніх випробувань, перевірки на людяність. Ламалися люди, ламалися цілі життя. Люди балансували між тваринними та людськими інстинктами. І билися вже навіть не за життя, а за смерть. Я вважаю, що засуджувати їх сьогодні, в такий ситий і комфортний час, просто не маємо права. Тому всіма силами повинні боротися за своє існування і ні в якому разі не допустити старих помилок.
Голодомор – це справжня трагедія українського народу, навіть у порівнянні з війною. Здається, сьогодні українці стали про це забувати і тест на людяність вони так і не пройшли. Та не варто відкладати це в далеку полицю. Тому шануймо тих, хто зумів мужньо вистояти такий тяжкий для країни час.
Твір про голодомор в публіцистичному стилі може написати кожний читач, висловивши свою думку, описавши спогади чи перекази рідних.