Розповідь про мамонтів

Біологія

Інформація про мамонтів розповість про гігантських тварин, які населяли нашу планету в період зледеніння. Також розповідь про мамонтів можна використовувати під час підготовки до заняття.

Проект на тему: “Мамонти”

Мамонти (або їх ще називали північними шерстистими слонами) – це вимерла група тварин, які мешкали на нашій планеті дуже давно, в період тотального похолодання, близько 1,6 млн років тому.

Слово «мамонт» татарського походження: термін «Мамма» позначає «земля». Ймовірно, що дане походження пов’язане з тим, що з незапам’ятних часів люди знаходили в землі вцілілі кістки гігантів. Наприклад, стародавні жителі Півночі думали, що мамонти жили під землею як кроти.

Опис мамонта

Основні види цих гігантських тварин за розмірами рідко перевищували сучасних слонів. Так, північноамериканський підвид мамонтів у висоту досягав 5 м з вагою 12 т. А карликові види мамонтів були не вище 2 м з вагою до 900 кг. На відміну від слонів, мамонти мали масивний тулуб, короткі ноги, довгі вигнуті бивні і довгу шерсть. Бивнями тварини добували собі взимку їжу, виколупуючи її з-під товщі снігу. Корінні зуби мали численні, тонкі дентину-емалеві пластини, які допомагали пережовувати грубий рослинний корм.

Де жили мамонти?

Палеонтологічні розкопки вчених показали, що тварини вели кочовий спосіб життя і постійно переходили з одного місця в інше, рухаючись в напрямку дрейфу льодовиків.

Мешкали мамонти в Європі, Азії, Африці та Північній Америці. Знайдено численні кістки мамонтів на стоянках стародавньої людини кам’яного віку; виявлені також малюнки і скульптури мамонтів, зроблені доісторичною людиною.

Чим харчувалися мамонти?

Оскільки мамонти жили в льодовиковий період, то їх раціон представляла убога рослинність. При дослідженні знайдених тварин, в їх шлунку були знайдені залишки гілочок модрини та сосни, листя дикого кмину і осоки, ялинові шишки, квіти і мох.

Чому вимерли мамонти?

Палеонтологи вважають, що причиною зникнення мамонтів стала людина. Вони були першими істотами, яких знищила людина. Тіло гігантів було покрите густою, довгою і теплою шерстю, яка, швидше за все, знадобилася стародавнім людям, що шукали спосіб зігрітися і утеплити своє житло. Також люди полювали на них через смачне, жирне і поживне м’ясо. Тому живих мамонтів бачили тільки первісні люди, які і стали причиною загибелі цих тварин.

Цікаві факти про мамонтів

Сучасним натуралістам пощастило вивчити цих тварин завдяки палеонтологічними розкопкам, в ході яких вдавалося знаходити не тільки скелети тварин, а й цілі заморожені туші. Так, в 1901 році було виявлено так званого Березовського мамонта. Його опудало зберігається в Зоологічному музеї Санкт-Петербурга. Його тіло вкрите шерстю, довжиною в 35 см. Під нею вчені виявили м’який і теплий підшерсток, підшкірний жир, який розташовувався на плечах. У шлунку мамонта були залишки неперетравленої їжі.

У 1977 році в гирлі сибірської річки Діми знайшли маленьке мамонтеня, вік якого становив 44 тис. років.

У мамонтів на спині був горб, як і у верблюдів, де вони накопичували запаси жиру.

Кожен день мамонтові, для підтримки здоров’я, потрібно 180 кг їжі. Африканський слон, наприклад, поїдає 300 кг їжі.

Вуха у гігантів були менше, ніж у сучасних слонів. Це пов’язано з холодним кліматом.

Мамонт, в період від 30000 до 12000 років тому, був найпопулярнішим об’єктом неолітичних художників. Його зображували на скелях в печерах Західної Європи. Наприклад, наскальні малюнки з мамонтами можна побачити у Франції в печері Руфіньяк.

Сподіваємося, що доповідь про мамонтів допоміг дізнатися про перших живих істот, причиною зникнення яких стала людина. А коротка розповідь про мамонтів Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар