Розповідь про слов’ян допоможе дізнатися багато нового про спосіб життя та побут цього народу.
Розповідь про слов’ян
Слов’яни – давнє корінне населення Східної Європи, зокрема й України. Є однією з найчисельніших груп давньоіндоєвропейської культури. За археологічними пам’ятками про давніх слов’ян стало відомо в кінці ІІ тисячоліття до н.е. Відомі історики VI століття поділяли населення на три групи – анти (східні), венеди (західні) та склавини (південні). Вони розселилися від річок Ельби та Вісли до Подніпров’я і від Карпат та Причорномор’я до Прибалтики.
Головним заняттям слов’ян було землеробство. Воно формувало спосіб життя, культуру, побут, віру. Населення вірило у вищі сили природи. Врожай, худоба, добробут – все це залежало від богів. Верховним божеством слов’яни вважали Дажбога – покровителя сонця. Також серед відомих богів були: Сварог і Коляда – покровителі неба, Ярило – бог весни, Лада – богиня щастя та інші. Згодом таку віру українці назвуть язичництвом.
Слов’яни вважали природу живою, життєдайною. Вони вірили, що ліс – це домівка лісовиків, а у воді живуть русалки. Дід Домовий був для племені уособленням духу предків. Адже слов’яни шанували та оберігали свої традиції.
Для свого часу населення було доволі розвинене. Вони вміли будувати будинки з вікнами та дверима, виробляти прикраси. Займаючись скотарством і бджільництвом, слов’яни навчилися добувати й варити мед, готувати сир.
Слов’яни були войовничим народом, вміли захищати свої оселі, будували навколо окопи. Вони були сміливими, а свободу любили понад усе.
МНОГО