Повідомлення про вітамін A містить інформацію про його користь та про продукти, які містять вітамін А. Інформація про вітамін А можете бути доповнена цікавими факами.
Розповідь про вітамін А
Вітамін A (ретинол) – забезпечує нормальний ріст організму, формування скелета, відновлення клітин шкірних покривів, а також необхідний для нормального зору і здорової імунної системи. Цей вітамін надходить в організм переважно з продуктами тваринного походження.
Вітамін А був відкритий в 1913 році. У 1931 році була описана його структура, а в 1937 році його вдалося кристалізувати.
В середньому дорослому чоловікові потрібно 900 мкг вітаміну А, а жінці 700 мкг вітаміну A на день. Верхній допустимий рівень споживання для дорослих – 3000 мкг на добу.
Ознаки гіпо- та авітамінозу: затримка росту, сухість і помутніння рогівки, «куряча сліпота» (порушення сутінкового зору), сухість шкіри, зниження імунітету.
Де міститься вітамін А?
Продукти, багаті вітаміном А:
- яйця
- вершкове масло
- лосось
- сир чеддер
- печінка
- Королівська скумбрія
- форель
- Незбиране молоко
- збагачене знежирене молоко і злаки
- Солодка картопля,
- морква,
- шпинат і абрикоси.
- гарбуз
- капуста
- червоний перець
- петрушка
Вітамін А: користь для організму
- Вживання достатньої кількості вітаміну А запобігає розвитку нічної сліпоти і може допомогти уповільнити вікове погіршення зору.
- Отримання достатньої кількості вітаміну А, особливо з рослин, важливо для розподілу здорових клітин і може знизити ризик виникнення деяких видів раку (включаючи лімфому Ходжкіна, рак шийки матки, рак легенів і сечового міхура).
- Підтримує здорову імунну систему. Вітамін А бере участь у виробництві і функціонуванні лейкоцитів. Нестача вітаміну А може збільшити вашу сприйнятливість до інфекцій і уповільнити одужання, коли ви захворіли.
- Вітамін А допомагає шкірі бути чистою і позбавлятися від прищів.
- Вітамін А може допомогти захистити ваші кістки і знизити ризик переломів.
- Вітамін А необхідний для підтримки здорової репродуктивної системи у чоловіків і жінок, а також для забезпечення нормального росту і розвитку ембріонів під час вагітності.