Що таке розумова діяльність і які її приклади, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Що таке розумова діяльність?
Складовою поведінки багатьох тварин є розумова діяльність. Елементарна розумова діяльність властива багатьом птахам і ссавцям, наприклад, мавпам, папугам, слонам.
Розумова діяльність – здатність тварини встановлювати зв’язки між предметами та явищами зовнішнього світу й використовувати їх у новій для неї ситуації для побудови пристосувального поведінкового акту.
Найхарактернішою особливістю проявів такої діяльності є здатність встановлювати зв’язки між предметами і використовувати їх у нових ситуаціях. Розумова діяльність відрізняється від будь-яких видів навчання тим, що може здійснюватися в таких умовах середовища, у яких тварина ще ні разу не опинялася. У тому, що істота відразу, без спеціального навчання, може виконати корисний для організму поведінковий акт, і полягає унікальна особливість розумової діяльності як пристосувального механізму в мінливих умовах навколишнього середовища. Розумова діяльність притаманна тваринам з добре розвиненою нервовою системою: серед безхребетних це головоногі молюски, а серед хребетних -рептилії, птахи й ссавці.
Варто відзначити, що розумова діяльність вважається найважливішим компонентом когнітивних процесів, які служать фундаментом невербального інтелекту і мислення тварин.
Прикладами такої діяльності можуть служити здатність уникати небезпеки, долати перешкоди, ловити дичину і так далі. Але тут є важлива АЛЕ: тварина не завжди використовує розумову діяльність в повсякденному житті, здебільшого вона діє за звичним для неї шаблоном.
Такі шаблони властиві й для людини. Вони також значимі в нашому житті, адже часто ми діємо автоматично, не обдумуючи свої вчинки. Прикладом розумової діяльності у людини може служити щоденна ходьба по одному маршруту, кінний спорт або їзда на лижах.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які бувають приклади розумової діяльності.
Дякую за інформацію ☺
ооо ниче нового СЛАВА УКРАЇНІ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!