Рим – столиця Італії, цікаві факти про це місто розкажуть багато нового. Сучасний Рим цікаві факти зібрані нижче.
Рим – столиця Італії. Цікаві факти
Рим – одне з найдавніших міст Європи, засноване в 753р. до н.е. День народження Вічного міста припадає на 21 квітня (дата міфічного заснування Риму Ромулом і Ремом). У цей день до Риму з’їжджаються туристи з усього світу. Святкування римлян включають феєрверки, шоу гладіаторів, ярмарки і дегустації страв італійської кухні, галасливі шоу в центрі міста. До того ж в цей день в Римі безкоштовно можна відвідати багато музеїв.
Сучасний Рим має 280 фонтанів та понад 900 церков.
Закон в Римі дозволяє котам безперешкодно жити в тому місці, де вони народилися. Дикі коти можуть лазити по стінах Колізею і спати серед руїн Форуму.
У Римі є музей, повністю присвячений макаронам.
Щорічно в фонтан Треві в Рим потрапляє близько 700 000 євро монет. Доходи передають Карітасу, щоб допомогти нужденним.
У ранньому Римі було катастрофічно мало жінок, Ромул (771-717 до нашої ери) викрадав дівчат з найближчого племені сабінів. Найкрасивіших з них віддавали римським сенаторам.
Рим – єдине в світі місто, яке має на своїй території іншу суверенну державу. Це Ватикан, який відомий також як найменша держава в світі. Базиліка Святого Петра у Ватикані – найбільша церква в світі.
Фраза “Всі дороги ведуть в Рим” пов’язана з тим, що до кінця четвертого століття нашої ери римляни побудували понад 53 тисяч миль доріг по всій своїй імперії. Кожна римська миля дорівнювала приблизно 1450 метрів і відзначалася дорожнім каменем (віхою).
Римський Колізей, що вміщає до 50 000 чоловік, вважається одним з Семи Чудес Світу. У день офіційного відкриття Колізею на його арені було вбито 5 тисяч тварин. За скромними підрахунками, за всю історію цієї споруди там було вбито більше 500 тисяч людей і більше мільйона тварин.
Близько Колізея в Стародавньому Римі в спеціальних кіосках можна було купити жир тварин і піт гладіаторів. Жінки використовували ці речовини в якості косметичних засобів.
У Стародавньому Римі на похорон знатних людей запрошували старшого клоуна з театру – архіміма. У процесії архим йшов відразу за труною, а його робота полягала в імітації жестів і поведінки покійного. Для посилення ефекту актор міг одягатися в одяг покійного або надіти маску, що зображала померлого.
Давньоримські жінки не мали особистих імен. Вони отримували лише родове ім’я, наприклад, Юлія, якщо вона народилася в роді Юліїв. Якщо в одній родині було кілька дочок, до їх родовим іменах додавали порядкові преномен: Сегунда (друга), Терція (третя) і т.д.
Коли син римського імператора Веспасіана дорікнув його в тому, що він ввів податок на громадські вбиральні, імператор показав йому гроші, які надійшли від цього податку, і запитав, чи пахнуть вони. Отримавши негативну відповідь, Веспасіан сказав: «Але ж вони – від сечі». Звідси походить вираз «гроші не пахнуть».
Стародавні римляни їли руками. У багатих громадян були спеціальні раби, об волосся яких витирали руки після їжі.
Звичай поцілунку молодят в кінці церемонії одруження прийшов до нас із Стародавнього Риму. Тоді він мав дещо інший сенс – весілля розглядалося як контракт, а поцілунок служив своєрідною печаткою, що скріплював договір.