«Серце пітьми» характеристика героїв

серце пітьми характеристика героїв Аналіз твору

“Серце пітьми” (англ. “Heart of Darkness”)  – це новела Джозефа Конрада, що розповідає про подорож головного героя, Чарльза Марлоу, через річку Конго в Африці. «Серце пітьми» характеристика героїв допоможе розкрити образи та риси характеру героїв.

«Серце пітьми» характеристика героїв твору

Чарлі Марлоу – оповідач і головний герой твору, 32-річний чоловік. Розповідь Марлоу про його подорож вгору по річці Конго є сюжетною основою роману. Він шкіпер річкового пароплаву бельгійської торгової компанії, що спеціалізувалась на слоновій кістці. Головним завданням Марлоу було здійснити мандрівку горіріч річки Конго, щоб повернути назад до цивілізації найпродуктивнішого агента Курца, який обіймав важливу посаду в факторії та відправляв слонівки стільки, «як усі інші агенти разом взяті». Під час подорожі Марлоу був вражений тим, що європейські торговці зробили з тубільцями. Він зображений як людина, яка прагне зрозуміти сутність людської природи. Його подорож до Африки і зустріч з Куртцом змінюють його погляди на світ і на людську душу. Марлоу має сильне почуття справедливості і часто розмірковує над моральними питаннями.

Курц — торговець слоновою кісткою. Курц надзвичайно ефективно здобуває слонову кістку. Добре освічений європеєць, його називають «універсальним генієм». Він починає свою роботу в Конго в рамках доброчесної місії. Однак, перебуваючи в джунглях, він видає себе богом для тубільців. Він став деспотом, який править місцевими жителями, використовуючи страх і жорстокість.  Цей «найкращий представник цивілізації» силою зброї забирав в автохтонного населення слонівку та навіть проголосив себе їхнім богом. «Душа його була душею шаленця. Закинута в ці дикі нетрі, вона заглянула в себе і — їй-бо! — збожеволіла». Марлоу не вдалося повернути Курца назад до цивілізації, адже той, будучи при смерті, віддав Богу душу під час їхньої зворотньої подорожі вниз по річці. А останніми словами Курца стали: «Жах! Жах!». Куртц символізує темну сторону цивілізації та людської душі.

Менеджер працюючи з центральної станції, менеджер контролює діяльність Компанії в Конго. (В основі його лежить реальна особа, Каміль Делькомюн.)  Пізніше Марлоу з’ясовує, що він відповідальний за крах пароплава.  Він представлений як холоднокровна і амбіційна людина, яка прагне зберегти свою владу і вплив у компанії. Менеджер заздрить Куртцу і боїться його популярності та впливу. Його методи управління характеризуються бюрократизмом та відсутністю моральних принципів.

Бухгалтер – працюючи на центральній станції, бухгалтеру якимось чином вдається носити бездоганний одяг у жахливу спеку. Бухгалтер – педантичний і ретельний працівник, він скаржитися на стогони вмираючого чоловіка, якого приводять до його офісу, боячись, що той його відволіче і він зробить технічні помилки в бухгалтерських книгах компанії. ін також довіряє Марлоу деякі тіньові бізнес-практики Компанії.

Наречена Куртца (“Прекрасна дама”) – коханка, яка чекає на повернення Куртца в Європу.
Вона представлена як вірна і ідеалістична жінка, яка не знає про справжню діяльність Куртца в Африці. Вона вірить у його моральну велич і його мрії. Її образ додає драматизму фіналу історії.

Оцініть статтю
Додати коментар