Що таке духовні цінності? Які духовні цінності є для мене найважливішими? Відповіді на ці питання у кожного можуть бути різними, адже що належить до духовних цінностей вирішує кожен.
Міні-твір: Що таке духовні цінності?
Дуже часто можна почути вислів: “Головне не зовнішня краса, а внутрішня”, або подібний: “Головне – це краса душі, а не тіла”. Але що називають внутрішньою красою, красою душі? Відповідь на це питання доволі проста – духовні цінності.
Духовні цінності називають головною окрасою кожної людини. Але чому? Невже вони справді такі важливі? Особисто для мене – так. Саме в духовних цінностях відображається мислення людини, її ставлення до себе, до інших людей, до навколишнього світу.
Що належить до духовних цінностей? До них належать такі чесноти, як чесність, вірність, людинолюбство, працьовитість, віра, повага до людей, добросердечність, вміння прийти на допомогу, чуйність, доброта, щирість та багато інших. Ці складові і є тим, що називають красою душі. Через них розкривається вся суть людини і власне те, наскільки вона “людина”.
Чому кажуть, що внутрішня краса важливіше за зовнішню? Все просто – красу зовнішню можна створити штучно: макіяж, гарна зачіска, стильний одяг, дорогі парфуми. Якщо подивитись на таку красиву людину, то вона нам сподобається своєю зовнішньою красою. Але якщо ми познайомимося з нею і зрозуміємо, що вона пихата, горда, зла, підла, то хіба вона буде нам подобатись далі з усією своєю зовнішньою красою? Однозначно ні. А якщо ми побачимо на вулиці замурзаного жебрака, який годуватиме дешевим пиріжком голодну собачку? Думаю, що попри його зовнішній вигляд, який (хотілося б нам) міг бути кращим, ми поставимося до нього з повагою – він сподобається нам саме своєю внутрішньою красою.
Особисто для мене головними духовними цінностями є чесність, повага до людей і вміння прийти на допомогу. Вважаю, що кожна людина повинна бути чесною як з самою собою, так і з усіма іншими. Якщо їй щось не подобається або вона не хоче чогось робити – вона чесно скаже про це. Так, іноді бути чесним дуже важко: не хочеться образити друга, якому зовсім не личить нова зачіска, поставити в незручне положення дідуся, який подарував ще одну непотрібну рамку для фото чи зізнатись у тому, що улюблену мамину чашку розбив саме ти. Але гірка правда завжди краще, ніж солодка брехня. Чесно сказавши про щось можна в подальшому уникнути ще більшої брехні.
Повага до людей і вміння прийти на допомогу – ті духовні цінності, які якнайточніше показують справжню людину. Наприклад, тобі може не подобатись твоя однокласниця Оленка: вона і заздрісна, і задається багато, і хоче здаватись кращою за інших. Але з поваги до неї як до людини ти не приєднаєшся до розмови, в якій обговорюватимуть Оленку. Так, вона тобі не подобається, але ж і ти комусь можеш не подобатись. Варто ставитись до інших так, як ти хочеш щоб ставились до тебе. Тому повага для мене – це основа ставлення до людей.
Вміння прийти на допомогу – надзвичайно важливе для мене. Людина може бути і чесною, і поважати тебе, але допомогти не захоче. А от той небайдужий, який виручить тебе зі скрутної сииуації – справжня людина. Він розуміє, що одного дня і він може опинитись у такій ситуації і йому б також хотілось, щоб йому хтось допоміг, то ж чому б він не допоміг тобі тут і зараз? Але не треба плутати це вміння з простими ринковими стосунками: я – тобі, ти – мені. Ні, це зовсім не те. Знову ж таки – як я ставлюсь до людей, так і вони ставитимуться до мене.
Духовні цінності – це надзвичайно важливо. Саме крізь їхню призму ми бачимо людину. І чим їх більше і чим вони глибші, тим яскравішою ми бачимо внутрішню красу людини.
Автор: cup_of_flowers