Що таке епатажність?

Психологія

Що таке епатажність? Значення слова епатажність може поянити не кожен, хоча сьогодні його часто чуєш.

Що таке епатажність?

Епатажність – це здатність до умисних, скандальних вчинків або до поведінки чи зовнішнього вигляду, що викликає шок.

Епатажність ставить себе на противагу прийнятим в суспільстві правовим, моральним, соціальним та іншим нормам.

Що ховається за епатажністю? Геніальність? Талановитість? Або бажання виділитися будь-якими способами, домогтися популярності і слави? Як правило, Епатажність – це метод приховати якісь свої комплекси, недоліки власного таланту або бездарності.

Найчастіше – це боротьба за володіння увагою. Епатажність неможлива без глядача.

Це слово з’явилося у Франції в минулому столітті. Епатажність – приманка для уваги оточуючих.

Яскрава індивідуальність, самобутність, демонстрована в творчості – це Епатажність, але, на жаль, в переважній кількості випадків епатажність, використовують люди малообдаровані, які прагнуть швидко досягти успіху.

У сучасному світі поширення набули такі форми самореклами, як Епатажний перфоманс, різноманітні татуювання, феміністки і ін.

Таке явище молодіжної субкультури, як флешмоб, без використання елемента епатажу просто не може існувати.

Епатажність – це не тільки мета, але ще і засіб маскування посередності під видатну особистість. Епатаж – це і спроба заповнити, компенсувати відсутність неординарності засобами простими, примітивними, доступними для розуміння навіть слаборозвиненою особистості. Такі особистості, через гостру нестачу та знань, і думок намагаються вразити нетрадиційним, шокуючим публіку твором, надаючи об’єкту риси абсолютно нові, про які, можливо, ніколи й не думав автор, створюючи своє творіння.

За епатажністю часто ховається сором’язливість, боязкість. Сальвадор Далі, як яскравий представник епатажності був боязкий і сором’язливий, страждав шизофренією. Епатажність сміливо можна назвати частиною Гордині в якій присутні такі якості особистості, як Марнославство, нездорове Честолюбство, Самозамилування, хвалькуватість, Чванство і Снобізм, Заздрість.

Оцініть статтю
Додати коментар