10 шкідливих звичок для дітей можна легко нарахувати у сучасному житті. Шкідливі звички, що руйнують наше життя – це не лише алкоголізм та наркоманія. Шкідливі звички у дітей та шкідливі звички молоді перераховано нижче.
Шкідливі звички: приклади
Звички, які приносять людині шкоду, називають шкідливими. І чим довше людина не може або не хоче позбавлятися від шкідливої звички, тим більш згубні виявляються її наслідки.
Шкідливі звички зустрічаються у людей будь-якого віку. Навіть немовлята схильні до них. Шкідливі звички школярів часто супроводжують людей і у дорослому житті.
Всі шкідливі звички призводять до погіршення здоров’я. Деякі з них призводять до нервових розладів, інші псують зір або травлення. Є навіть такі звички, від яких можна померти.
- Ігроманія
Надмірне захоплення комп’ютерними або азартними іграми з часом теж може стати хворобою, здатною руйнувати здоров’я. Нервове напруження, агресивність, психічна неврівноваженість, що переходить в некерованість – це основні ознаки, які властиві запеклому любителю ігор. Зазначені розлади нерідко стають причиною погіршення, а часом і повного руйнування сімейних відносин
Багато комп’ютерних ігор, особливо «стрілялки» роблять гравців нервовими. І дорослі і діти, які захоплюють іграми, менше часу проводять на свіжому повітрі, відпочивають і спілкуються з друзями. Якщо постійно проводити багато годин перед комп’ютером, то можна безповоротно зіпсувати зір і придбати постійні головні болі.
2. Залежність від комп’ютера і телефону
Психологи нерідко зіставляють залежність від даних пристроїв з наркоманією чи алкоголізмом, оскільки втрата зв’язку з телефоном або інтернетом здатна викликати паніку, лють, агресію. І хоча вираженої шкоди здоров’ю не видно, підвищена увага до електронних пристроїв здатна серйозно ускладнити життя. Нестача кисню, нудота, почастішання пульсу, занепокоєння, втрата самоконтролю, погіршення уваги – це результати непорушної прихильності до атрибутів сучасного життя.
3. Куріння
Тютюновий дим засмічує легені. Людина, що палить, важче дихає, гірше розрізняє запахи. Крім того, курець частіше, ніж некурець, страждає від застуди, виразки і може захворіти смертельним захворюванням.
4. Алкоголь
Надмірне вживання алкоголю вкрай негативно впливає на людей. Звикнувши до алкогольних напоїв, люди починають вживати їх все частіше і більше. Людина стає агресивною, втрачає інтерес до життя. Згодом у неї починають руйнуватися внутрішні органи і вона помирає.
5. Наркоманія
Навіть мала кількість наркотиків – значно гірше алкоголю. Наркотики гублять людину. Одна єдина доза наркотиків у багатьох випадках викликає непереборну залежність.
6. Переїдання
На полицях магазинів можна побачити багато смачної і красивої їжі. Багато що з цього хочеться спробувати, але завжди треба пам’ятати, що переїдати шкідливо. Якщо істи занадто багато, то обов’язково розтовстієш, на шкірі з’являться прищі, а серцю стане важче працювати.
До того ж, багато сучасних продуктів, наприклад, ковбас і напівфабрикатів виробляються з додаванням шкідливих компонентів, які роблю їжу більш привабливою на вигляд, смак і запах, але при цьому отруюють організм.
7. Смоктання пальця
Пальчики зазвичай смокчуть зовсім крихітні діти, проте іноді така шкідлива звичка зустрічається у дітей старшого віку. Часом і в шкільному віці діти продовжують смоктати палець уві сні або коли нервують. Така звичка погана тим, що з пальців в рот потрапляє бруд та мікроби, а часте смоктання пальчика в роті призводить до того, що зуби у дитини стають кривими.
8.Чому не можна гризти нігті?
Гризти нігті не можна не тільки тому, що пальці після цього виглядають некрасиво. Найголовніша проблема – бруд під нігтями. Навіть якщо руки виглядають чистими, на них все одно є бактерії і паразити. З під нігтів вони потрапляють в шлунок і призводять до отруєння або зараження глистами.
9.Чому не варто гризти ручку або олівець?
Постійне обгризання ковпачка ручки або олівця псує зуби. Емаль зубів не призначена для перекушування пластика, тому від ручок на ній можуть утворюватися крихітні тріщини, які призводять до карієсу. До речі, ручки і олівці також недостатньо чисті.
10. Телевізійна залежність.
Телебачення стало найпоширенішим способом втечі від себе у світ ілюзій. За статистикою в середньому кожна людина майже по 3 години на день дивиться телевізор. Це майже половина вільного часу і близько 9 років з життя кожного.
“Шкідливі звички” твір Ви можете написати використовуючи зібраний матеріал.
Автор – Гнатюк Юлія (J-G)
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua від 21 грудня 2019 року.